Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Zničte protivníky a staňte se jediným Vládcem Tokia

Vládce Tokia se vrátil v nové edici, která přináší nová monstra a upravené akční karty. Po delší době se tak můžete znovu pustit do kostkové rubačky zmutovaných monster, robotů a mimozemšťanů. Hra je určena pro  2–6 hráčů od 8 let. Svedete souboj o to, kdo ovládne Tokio. Buď si vybojujete slávu, když získáte nedostižných 20 vítězných bodů, nebo zlikvidujete všechny soupeře a zůstanete jako poslední ve hře. Autorem hry je Richard Garfield.

Hraje se se speciálními šestistěnnými kostkami, na kterých jsou čísla 1–3 (vítězné body), blesk (energie), tlapička (útok) a srdíčko (léčení). Hráč, který je na tahu, může hodit kostkami až třikrát. Kdykoliv přitom může přestat. Má také možnost odloženými kostkami hodit znovu. Nato je musí všechny vyhodnotit. Za tři stejná čísla dostane vítězné body, které si zaznamená na kartě svého monstra, za blesk si vezme kostičku energie, které umožňují nákup karet, srdíčkem se léčíte a tlapičkou útočíte na jiná monstra.

Cíl útoku závisí na tom, kde se nacházíte. Když jste v Tokiu, zraníte všechna monstra mimo Tokio, a když jste mimo Tokio zraníte jen monstrum v Tokiu. Tokio je místo, které monstra přitahuje, musíte do něj vstoupit, když v něm nikdo jiný není. Získáte ihned jeden vítězný bod. A opustit ho můžete jen tehdy, pokud jste zraněni útokem tlapičky na kostce. Začínáte-li svůj tah v Tokiu, získáte 2 vítězné body. Nacházet se v Tokiu tak má své výhody i nevýhody.

Důležitým prvkem hry jsou karty, které zpestřují hru. Mají různou cenu a efekty. Mohou být stálé i jednorázové. Některé využijete při souboji s ostatními hráči, jiné vás léčí či vám poskytnou za určitých podmínek vítězné body.

Vládce Tokia je akční a vysoce interaktivní kostková hra, do které jsou všichni hráči stále zapojeni. Pravidla má jednoduchá, takže si je vysvětlíte během několika minut. Jistě zamrzí, když budete vyřazeni jako první, hra je ale rychlá, takže v další partii to bude určitě lepší. Díky tomu si zahrajete s širokým okruhem hráčů. Je dobře, že se tato hra znovu objevuje v nabídce našich obchodů a že je v češtině.

 

Související články:

Vládce Tokia v katalogu Hrajeme.cz:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář