Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Pozvedněte číše je nová párty hra plná intrik

Blackfire připravil české vydání originální párty hry Pozvedněte číše, která právě zamířila do obchodů. Hra je určena pro 2–12 hráčů od 14 let. Pravidla ale zvládnou i děti od 8 let. Tématem hry je setkání šlechticů na banketu, na který přichází i nesmiřitelní nepřátelé. Naskytla se jim proto jedinečná příležitost zbavit se, otrávit při pitce, svého soupeře pomocí jedu vloženého do poháru vína. Nikdo si nemůže být jistý svým životem. Kdo vytrvá, může být nových králem.

Hra je určena pro 4 až 6 hráčů. Pokud je vás méně nebo naopak více, pak můžete využít varianty hry pro daný počet hráčů. K dispozici budete mít opravdové plastové číše, do nichž budete umisťovat barevné skleněné žetony představující víno, jed a protijed. Kromě toho obdržíte kartu své postavy s unikátní vlastností a kartu cíle, která vám určí vaši oběť (hráče, kterého se snažíte otrávit).

Celá hra proběhne ve třech kolech. Každé se skládá ze tří částí: předkrmu (příprava), hlavního chodu (akční část) a přípitku (konec kola). Během celé hry všichni musí dodržovat „pravidlo délky ruky“, tzn. že všichni hráči musí mít číši na délku ruky. Nahlédnout do své číše můžete, jen když si tuto akci zvolíte. Každý hráč ve svém tahu může provést až dvě akce, a to i stejnou:

  • Nalévání – vložit tajně jeden žeton do libovolné číše.
  • Nahlédnutí – podívat se do své číše, abyste zjistili, jaké žetony obsahuje.
  • Otáčení – posunout všechny číše o jednu pozici kolem stolu jedním směrem (doleva či doprava).
  • Záměna – vyměnit si číši s jiným hráčem.
  • Přípitek – jakmile někdo pronese přípitek, nastává konec kola, ve kterém může každý provést jednu poslední akci (počínaje hráčem vlevo od toho, kdo pronesl přípitek).
  • Vynechat – neprovádět žádnou akci.

 

Cílem hráčů je přežít a pomocí jedu otrávit svého nepřítele. Pokud je na konci kola váš nepřítel mrtev, získáváte bod, stejně tak, když přežijete, při splnění obou podmínek ještě jeden bod navíc. Bonusový bod navíc získá hráč, jehož pohár obsahuje nejvíce vína.  Kdo má po třech kolech nejvíce bodů, zvítězí.

Pozvedněte číše je jednoduchá a rychlá hra, která je založena na odhadu protihráčů. Kromě toho je potřeba mít trochu toho štěstí, každý má tedy šanci uspět a stát se králem. Téma není nejvhodnější pro hraní s dětmi. Hodí se ale dobře do skupiny přátel a lidí, kteří ho zahrají s nadhledem a humorem. Pak se budete královsky bavit a nějaká ta otrava vás nerozhází. Poháry ve hře fungují výborně a dodávají hraní výbornou atmosféru, stejně jako karty postav.

 

Související články:

Pozvedněte číše v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář