Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Zombicide: Do zbraně je samostatná zakreslovací hra ze světa Zombicide

Do obchodů zamířila nová hra ze světa Zombicede s označením Do zbraně. Může to evokovat, že je tu další nabušená krabice se spoustou figurek zombíků. Ale není tomu tak. Zombicide: Do zbraně je samostatná kooperativní hra postavená na mechanismu flip & write, jedná se tedy o zakreslovací hru. Určena je pro 1–6 hráčů od 14 let. Toto věkové vymezení vychází spíše z povahy tématu než ze složitosti pravidel. Záleží tedy jen na vašem posouzení, zda je hra vhodná i pro vaše děti, které jsou mladší. Jednu partii zvládnete i za půl hodiny.

Ve hře se ujmete role přeživšího, který bojuje o přežití během zombie apokalypsy. Stanete se elitními vojáky, kteří se nemrtvých nebojí. Snažíte se ukončit invazi zombií. Musíte proto odrazit hordy zombií a jejich porazit velkého šéfa. Společně vyhrajete, pokud se vám podaří velkého šéfa zlikvidovat, nezáleží přitom na tom, kolik zdraví vám zůstane ani kolik jiných zombií zůstane aktivních. Naopak prohrajete, pokud některý z přeživších zemře nebo pokud velkého šéfa nezabijete do konce 2. kola.

Hra obsahuje množství různých karet a účelů. Především jsou to velké oboustranné panely přeživších a oboustranné panely pro velké šéfy. Menší čtvercové karty jsou plné běžných a speciálních zombií. Zobrazují běžce, chodce, plíživce, zombo-psy, a také vojáky, smraďochy, bombery a kruťasy. Ale jsou tu i další karty potřebné pro hru. Nezbytným herním materiálem jsou pak stíratelné fixy.

Karet velkých šéfů je šest, a jsou oboustranné. Máte tak z čeho vybírat pro řadu partií. Můžete si také určit obtížnost, šedivá strana je jednodušší, červená obtížnější. Čeká na vás například Super zrůda, Křikloun či Zombie pyramida.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář