Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Zpátky do lavic prověří vaše nejen školní znalosti

Rodinu kvízových her obohatila na podzim novinka Zpátky do lavic, kterou vydalo Albi. Její podtitul zní: „Hra o všem, co jste možná zapomněli.“ Určena je pro 2–6 hráčů od 12 let. Na 300 karet, které jsou roztříděny do 6 předmětů, obsahuje 1200 otázek. Přinášejí mnoho rozličných témat. Díky tomu dokonale prověří, co si pamatujete ze školních let.

Hraje se na 6 kol, z každého předmětu budete všichni odpovídat současně na 4 otázky. Na odpovědi máte vymezený čas, který vám odměřuje elektronický časovač. Když mají všichni připraveny odpovědi, otočíte kartu, zkontrolujete si správnost odpovědí a na svou destičku Vysvědčení si zaznamenáte získanou známku. Ve hře zvítězí ten, kdo má na konci nejlepší průměr.

V krabici najdete také karty Přestávka, které použijete v akční variantě hry. Před začátkem hry si každý vylosuje 4 karty. Použít je můžete během hry mezi jednotlivými koly nebo na konci hry. Mohou vám pomoci, a třeba vylepšit známku, nebo vám naopak váš výkon zkomplikují. Do hry vnáší více interakce mezi hráči.Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář