Hrajeme.cz
Nové hry

Zvítězí ten, kdo najde Ztracené dědictví

Autor úspěšné malé karetní hry Milostný dopis připravil novou hru obdobného formátu, která nedávno díky MindOKu vyšla v češtině. Jmenuje se Ztracené dědictví. Vybrat si můžete hned ze dvou variant – Létající zahrada, Hvězdný koráb. Vystačíte si v ní s pouhými 16 kartami.

Ztracené dědictví je jednoduchá karetní hra, ve které uplatníte své dedukční schopnosti, nechybí blafování, ale budete potřebovat i trochu toho štěstí. Principy navazuje na Milostný dopis, pro mnohé ale bude zajímavější, a to i díky tématu.

Princip hry je jednoduchý a přístupný každému. Ve svém tahu si vezmete kartu z balíčku, jednu ze dvou karet v ruce zahrajete a provedete její efekt. Vaším cílem je vyřadit všechny soupeře. Pokud po vybrání karet z balíčku zbývá ve hře více hráčů, nastává fáze vyšetřování, které má odhalit, kdo je držitelem karty „Ztracené dědictví“. Vyhraje ten, kdo jejího držitele určí jako první. V případě, že není nalezen, prohrají všichni.

Ztracené dědictví je malá hra s krátkou herní dobou, kterou si můžete vzít kamkoliv a ve volné chvíli zahrát jednu dvě partie. S pravidly se seznámíte během pár minut, takže hned můžete začít hrát i s méně zkušenými hráči. Je to také dobrý tip na dárek, když se nehodí kupovat větší hru.

Pokud spojíte obě varianty, Hvězdný koráb a Létající zahradu, můžete počet hráčů rozšířit až na šest.

Ztracené-dědictví-karty

Legenda hry Ztracené dědictví: Létající zahrada

Ztraceny a rozváty do všech konců světa jsou části podivného cizího komplexu z hlubin vesmíru – každý jednotlivý kus trosek se časem dostal do legend pod názvem Ztracené dědictví. Pověsti praví, že kdesi ve vrcholcích východních hor se skrývá létající ráj, zahrada nadpozemských potěšení, kterou údajně hlídá nelidský, nelítostný Strážce. V některých zkazkách lze nalézt zmínky, že Zahrada oplývá nevyčerpatelnými zdroji křišťálově čisté vody a nebeské many. Traduje se, že původní zahradník tohoto létajícího ráje svoje místo opustil – přemožen zlými silami dávno odešel neznámo kam, možná hledat další části Ztraceného dědictví.

Létající zahrada však stále přitahuje dobrodruhy, vyvrhele lačnící po moci i vyznavače všemožných kultů, neboť její lákadla se nedají s ničím srovnat. Dosáhnout Zahrady je úkol nesmírně obtížný. Hledači musejí nejen pracně a dlouho pátrat ve starých letopisech, absolvovat namáhavou a dalekou cestu nepřístupným vysokohorským terénem plnou překážek, ale nakonec musejí podstoupit zkoušku nejtěžší – postavit se tváří v tvář Strážci a jeho hrůzu nahánějící moci. Podobně jako dávného zahradníka, i jeho síly zla proměnily. Zuřivě pronásleduje vše živé a nezná žádného slitování.

Odkaz: Pravidla hry Ztracené dědictví – Létající zahrady (MindOK)

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář