Hrajeme.cz
Chystá seVideo

Dead of Winter aneb vražedná zima přijde na podzim

Další z očekávaných novinek letos bezesporu bude kooperativní hra Dead of Winter: A Crossroads Game, která zpracovává oblíbené hororové téma se zombíky. České vydání připravuje MindOK na podzim, pravděpodobně pod názvem Zima mrtvých. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 12 let.

Dead-of-Winter-boxDead of Winter je tematická hra založená na silné atmosféře. Zavede vás do apokalyptického světa. Hráči představují skupinu lidí, kteří přežili na Zemi jako jedni z mála. Většina lidí zemřela, jsou nemocní či se z nich stala krvelačná monstra. Hráči musí spolupracovat, získat jídlo a zásoby, čelit různým hrozbám, krizím a výzvám, která přicházejí zvenčí i zevnitř skupiny.

Díky spolupráci mohou přežít a dospět společně k vítězství. Každý hráč má ale také svůj osobní tajný cíl ve hře, který musí splnit. Ve skupině může být také zrádce, který jí škodí, nebo se může hrát čistě kooperativně, či naopak kompetitivně (vyhraje ten, kdo splní svůj úkol a zároveň zůstane jako jediný ve hře). Hra tak poskytuje řadu možností podle přání herní skupiny.

Hra získala nominace na cenu Golden Geek 2014 ve čtyřech kategoriích (hra roku, tematická hra, inovativní hra a grafické zpracování).

Také této hře bude slušet české vydání, protože obsahuje karty s textem. Bude díky domu u nás dostupná a přístupná všem zájemcům.

Odkaz:

 

Hru Dead of Winter představil ve svém pořadu TableTop také Wil Wheaton (video je v angličtině, ale pro ilustraci poslouží i neangličtinářům, délka videa: 46 minut):

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář