Hrajeme.cz

Ticket to Ride

Originální název:
Ticket to Ride
Rok vydání:
2004
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Katalogové číslo: 11543 Kategorie: Štítky: ,

Popis

Staňte se železničním manažerem. Sestavujte vlaky a propojujte americká města sítí svých tratí. Čím delší trať postavíte, tím větší máte zisk. Dokážete spojit zadaná města svojí tratí?

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

Autoři

Hra/Rozšíření

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Videa:

Videopředstavení hry (délka videa: 1:30 min.):

Recenze

 1. Wolvik

  Prapředek rodiny Ticket to Ride. V českém měřítku je to jako člověče nezlob se, po vydání bylo super, ale jakmile vyšlo soudruhu nezlob se, už to nikdo moc nehrál. První Ticket s mapou ameriky nakopl úspěšnou řadu, která vychází dodnes. Když se podíváme z dnešního pohledu, jde o jednoduchou hru, která nenabízí extra možnosti. Ty přišli až s novými rozšířeními a poslední kus, to je Pensylvánie, je naprostá pecka. Nicméně nemohu dát jinak než za 5, tohle je klasika.

 2. Dejvid97

  Velmi povedená hrá, která je skvěle hratelná od 3 hráčů. Zábavné prostředí vlaků ruku v ruce v osvěžení si prostředí Severní Ameriky. Velmi příjemná, rychle odbíhající hra, u které se nestihnete nudit. Po pár hrách si hráči přestávají hledět pouze svých zájmů a systematicky si snaží překážet a škodit, což tvoří celou hru ještě více zábavnou. Hra je ve své podstatě velice snadná a rozhodně se hodí pro všechny věkové skupiny a nabízí hodinu poctivé zábavy.

 3. Sidus

  Výborná hra pro malé hráče a začátečníky ve světě her. Pravidla jsou lehce vysvětlitelná, zaujme pěkné grafické zpracování a budování vlastní dráhy vás bude zaručeně bavit. Větší počet hráčů zajistí dramatičtější a dravější hru. Bohužel znovuhratelnost není velká a osobně bych dal přednost Ticket to Ride: Europe, která do hry vnáší nové prvky v podobě nádraží, tunelů a trajektů. Nicméně Amerika je zkrátka klasika, kterou si tu a tam i po letech rádi zahrajeme jako příjemnou oddechovku.

 4. jana.maruska

  Velmi jednoduchá hra na pochopení i vysvětlování dalším novým hráčům. Mě osobně hra velmi baví, jelikož i rychle „odsejpá“. Je to spíše taková jednodušší, jak mi říkáme, vstupní hra do světa deskových her. Doporučuji pro úplné deskovkové začátečníky. Stavíte si svoje tratě a můžete tím překazit plány toho druhého a nebo někdo naopak může ztížit plány Vaše. Chce to také rozmýšlet, zda si brát nové, další tratě, po postavení jedné, abyste je dostavěli a neměli záporné body. Hrajeme doma ve dvou a je to fajn, ale daleko více mě to bavilo ve 4 lidech.

 5. milan.slezak@email.cz

  Výborná hra s železniční tématikou, lepší už je jen Railroad Tycoon (nově Railways of the World).

 6. Martin Blatný

  Geniální herní princip, výborné grafické zpracování, jednoduchá a srozumitelná pravidla, svižný průběh a přiměřený podíl náhody – to jsou hlavní devizy hry, která právem získala ocenění Hra roku 2004.

  Princip hry je jednoduchý – budovat železniční síť tak, aby hráč propojil města, která si (víceméně) vylosuje na začátku hry. Poté si může dobrat další kartičky s úkoly a spojit další města. Vše je ale komplikováno nejen potřebou karet různých barev pro různé tratě, ale především soupeři, kteří v nejméně vhodný okamžik postaví trať přesně tam, kde chcete vy…

  Je tak potřeba nejen stavět svou trať, ale sledovat i protihráče, kam se svými vlaky míří a jaké barvy karet sbírají. Úspěch pak většinou spočívá v postavení trati ve vhodnou chvíli. Zdá se výhodnější co nejdříve obsadit krátké tratě, neboť delší se soupeřům hůře budují a je tedy menší riziko jejich zablokování. Častokrát bduete zažívat dilema, zda ještě sbírat kartičky s vagóny a čekat na správnou barvu či lokomotivu anebo zda postavit trať co nejdříve, i za cenu toho, že se to časem neukáže jako příliš výhodné.

  Prvek náhody do hry vnáší mechanismus výběru karet s úkoly. Počáteční dva úkoly většinou hráči snadno splní, s těmi dalšími už to není tak jasné (pokud náhodou nezískají úkol, který již mají víceméně splněn z předchozího průběhu hry). Opět budete prožívat dilema, zda kartičky s úkoly dobírat raději dříve nebo později. Více karet s úkoly na ruce totiž dovoluje lépe naplánovat proces výstavby, zvyšuje se tak ale i riziko nesplnění úkolu a odečítání bodů. I zde se projeví různé typy hráčů – někteří berou jen „jisté“ úkoly za méně bodů, jiní se (s velkým rizikem) pouštějí i do budování dlouhých (a lépe hodnocených) tratí.

  Podle mého názoru je hra nejlepší ve 3 nebo 4 hráčích (a díky pravidlu o možném paralelním stavění ve 4-5 hráčích se podstatně mění taktika, neboť se hůře blokuje). Ve 2 hráčích je všude dost prostoru a hra se změní v honbu za body, naopak v 5 hráčích je na mapě až nepříjemně těsno a velice záleží na štěstí při dobírání úkolů, navíc je hra v 5 hráčích poměrně zdlouhavá. I v obou extrémech (2 či 5 hráčů) je ale hra výborná a smělě konkuruje jiným hrám pro daný počet hráčů.

  Zalíbení zde najdou jak mírumilovní hráči, kteří budují svou trať a o soupeře se nijak zvlášť nezajímají, i vyložení škodiči, kteří se mohou při blokování tratí dosyta vyřádit. Díky jednoduchým pravidlům a rozumně krátké hrací době se hra hodí i pro začátečníky, pokročilejší hráči zde pak najdou dostatek možností pro hledání vítězné strategie.

 7. Kjuba

  Ticket to ride je velmi pěkná a jednoduchá hra. Hru vysvětlíte i s příklady do 10 minut. Hra se hodí i pro rodiny s dětmi, tak i pro přátelé, kteří si chtějí zahrát jednoduchou hru. V této hře se pořád i mistrovství světa a tak můžete v tom zkusit štěstí 😉

 8. Duhamuz

  Každý zapálený hráč, má v oblibě svůj určitý žánr her a tak je proto různě hodnotí. V mém žebříčku hodnot vyzdvihuji celou sérii Ticket to Ride na piedestal, a osobně bych je zařadil do zlatého fondu her.
  Jako první z celé série jsme si pořídili právě Ameriku. Tedy první Ticket. A hned od samého začátku se stala nedílnou součástí našich herních zážitků. Od té doby doznala znatelných změn v podobě samostatně hratelných rozšíření.
  Princip hry, snad zná každý, nebo se to někde dočte a tak to nebudu rozepisovat. Nicméně jsem tento kousek hráli snad ve všech možných počtech a i přes limitované omezení, tedy počet jízdenek a tím spojených měst. A i přesto je to znovu a znovu a znovu hratelné. Handicap jízdenek byl vykompenzován rozšířením a tím ještě umocnil znovu hratelnost hry. Nakonec jsme si pořídili Evropu, tak to střídáme. krom Krabicových verzí, mám i E-Verzi, kde mám i další rozšíření, které vyšli pro tyto zařízení. Prostě paráda. Jen tak dál.

 9. Pedestrian

  Hra, kterou musíte mít. Výborná

 10. Lucejz


  Koupili jsme tuto hru známémo, při jedné příležitosti jsme jí otevřeli a mile nás překvapila díky svému pojetí. Jedná se o stratetickou hru, kde však jde i o štěstí. Hru jsme si nakonec koupili sami – objevili jsme 10th Anniversary edici, která je navíc trošku promakanější a vtipná. Je dobrý, že je spousta dalších rozšíření, takže se nám hra dosud neomrzela a dáváme si odvety 🙂

  Mohu jen doporučit.

 11. cicam

 12. mirak123

 13. ladcu

 14. Patrikhm

 15. karelik

 16. bacil

 17. Jiří Vorel

 18. Zafi

 19. Minerva

 20. peta.nek

 21. Tadži

 22. Petr

 23. esther.f

 24. Deth

 25. Radim

 26. aksile

 27. Noni

 28. Vlad

 29. darwin

 30. skyfire

Přidat recenzi