Hrajeme.cz
Kluby a herny

Agátin svět se představuje

Na tomto místě představujeme vybrané obchody, ve kterých vám dobře poradí s výběrem her. Jejich odbornost jsme si ověřili, takže je můžeme doporučit. Tentokrát vám představíme obchod Agátin svět, který se zaměřuje na hry pro děti a rodinu.


Když Agátin svět v r. 2007 vznikal, měly jeho zakladatelky, Kristýna Křížová a Lucie Vlčková, v jeho směřování jasno: nabídnout rodičům takové hry a hračky, které děti rozvíjejí (a samozřejmě baví) a které podpoří rodinu ve společném trávení volného času. Společenské hry tak tvořily od začátku jeden z pilířů nabídky Agátina světa.

Agátin svět také vsadil na blízkost se svými zákazníky a na zpětnou vazbu. Dnes působí nejen jako e-shop. Šest prodejen v ČR a Festival kreativního a logického hraní, který Agátin svět pořádá v Praze a Brně již 4 roky, dávají rodičům příležitost se s hrami podrobně seznámit, vyzkoušet je a nechat si při výběru poradit. Agátin svět také při všech setkáních s rodiči získává zpětnou vazbu, která je u her obzvlášť důležitá, a nabízí rodičům vyjádřit se i v rámci hlasování o cenu Dobrá hračka.

 

Co obchod nabízí

Agátin svět není typická „herní speciálka“. Zaměřuje se na hry pro děti a pro rodiny. Nenajdete v něm kompletní nabídku her od všech výrobců, ale pečlivý výběr toho nejzajímavějšího pro rodiny s dětmi. Může jít o hry od českých distributorů, od značek, které si Agátin svět sám dováží ze zahraničí, nebo od roku 2017 i o hry 4bambini z vlastní autorské dílny.

Silnou stránkou nabídky Agátina světa je výběr her pro nejmenší děti od 2 do 6 let. Děti ve věku od 2 do 4 let samozřejmě nejsou ještě schopné skutečně hrát (volit strategii a taktiku). Také velmi nerady soutěží, hrají proti svým rodičům či sourozencům. Pro ně jsou tedy vhodné hry typu loto, bingo či nejjednodušší deskové hry s krátkými pravidly. Hraní těchto her však má pro děti velký přínos v tom, že se začínají setkávat s existencí základních pravidel (např. teď hraji já, ty hraješ po mně). Postupně se učí je respektovat, zvykají si na výhry i prohry. Děti při hře také rozvíjejí svou slovní zásobu, logické myšlení, počítání a řadu dalších důležitých dovedností. Především ale prožívají s rodiči příjemný společný čas.

Předškoláci (4–6 let) si již zkoušejí první strategie, s chutí soutěží a oceňují, že se mohou díky hrám učit a dozvídat mnoho nového. Současně v jejich životě roste význam dětského přátelství. Majitelky Agátina světa proto zvlášť vyhledávají hry, které zvládnou hrát samostatně již děti od 5 let.

Se vstupem do školy děti pochopitelně rozvíjejí své možnosti volby strategie a zvládají i delší dobu hraní. Velkou oblibu si mezi nimi získávají hlavolamy a logické hry. Dalším typem her, které děti nově objevují, jsou zábavné hry založené na vyjadřování či fabulaci. Jistě také nepřekvapí, že hraním naučných her děti mohou doplňovat a rozvíjet to, co se učí ve škole.

Novým přínosem her pro věkovou skupinu dětí 8 a více let je však v dnešní době čas, který rodina díky hře tráví společně. Dokázat odložit a vypnout všechny chytré přístroje a na několik desítek minut se spolu ponořit do hry, bavit se i soupeřit, to se dnes stává pro všechny vzácným a o to cennějším.

 

 

4bambini

Láska k hrám přivedla Kristýnu a Lucii v r. 2017 k nové etapě. Převzaly od Taťány Le Moigne, autorky naučných dětských her Nešťourej se v nose!, Dávej bacha!, Vadí? Nevadí! a To je bašta!, značku 4bambini a vdechly jí novou energii. První dvě hry již dostaly nový kabát ve formě hravých a vtipných ilustrací. Témata, která obsahují, prošly velkou aktualizací. Nyní se jak ve hře o slušném chování, tak i ve hře o bezpečnosti děti objevují otázky bezpečnosti na internetu, slušného a bezpečného zacházení s mobilními telefony, atp. Kristýna s Lucií nabídku her 4bambini ještě rozšířily o deskovou hru a karetní hru. Na rok 2018 chystají redesign další původní hry a jednu či dvě zcela nové hry.

Agátin svět – prodejny s kontakty:

 


Komentář redakce: Agátin svět již patří k zavedeným obchodům, který má bohaté zkušenosti s hrami pro předškoláky, školáky a rodiny s dětmi, s nimiž se rádi podělí s každým zájemcem. Je znát, že sortiment pečlivě vybírá a nabízí osvědčené a kvalitní produkty. Navíc se s Agátiným světem můžete setkat na různých akcích a sami si leccos z tvořivých aktivit a her vyzkoušet. Obchod doporučujeme každému, kdo hledá inspiraci pro tvořivé aktivity s dětmi.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář