Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Pátý hráč, Bohové z Ásgardu a Zaříkávači z Midgardu obohatili Blood Rage

Všichni hráči, kterým učarovala velká strategická hra Blood Rage, se konečně dočkali rozšíření, a to hned tří současně. To nejzásadnější vám umožní hru v pěti hráčích. Přináší nový klan se sadou figurek pro 5. hráče a karty pro jednotlivé věky. Další rozšíření přidává nový typ figurky s různými schopnostmi – zaříkávače. A třetí do hry vnáší nový element – bohy. Ti ovlivňují kraj, v němž se nalézají.


Rozšíření pro 5. hráče

Toto rozšíření hru nemění. Mohli bychom říci, že pouze přidává pátého hráče. Pro hraní je to ale velká změna, protože budete hrát na stejné mapě. Místa pro vás proto bude méně a ke konfliktům bude docházet častěji. Na začátku hry není zničen žádný kraj a budete hrát se všemi kartami a přimícháte mezi ně nové karty z rozšíření.

 

Zaříkávači z Midgardu

Pro každý klan jsou připraveny dvě figurky zaříkávače. Žádný hráč je ale nemá k dispozici, dokud nezahraje kartu posílení klanu z tohoto rozšíření. Přidává je ale jen do své zásoby, nedělá s ním nájezd. Ten bude moci udělat až další kolo. Nebude přitom platit zuřivostí. Maximálně může takto získat dva zaříkávače, a ti budou mít schopnosti ze všech vyložených posílení pro zaříkávače. Jinak pro zaříkávače platí stejná pravidla jako pro ostatní figurky klanu.

 

Bohové z Ásgardu

S rozšířením získáte 6 nových figurek bohů. Mají žlutou barvu, abyste je na herním plánu dobře odlišili od ostatních figurek. Pro každou hru vylosujete dva bohy, kteří ovlivní dění na herním plánu. Před začátkem hry jim vylosujete kraj, do kterého je umístíte, nezabírají přitom místo pro vesnice. Schopnosti každého boha jsou uvedeny na jeho kartě. Ovlivňují pouze kraj, kde stojí, upravují pravidla hry a bitev.

Bůh se přesune do jiného kraje vždy, když se někdo pokusí o plenění tam, kde se právě nachází. Nové místo nesmí být vypleněno, zničeno Ragnarökem a nesmí v něm být jiný bůh.

A v čem vám mohou bohové pomoci? Ódin vám například poskytne odměnu navíc, pokud vypleníte kraj, kde se nachází. V kraji s Frigg zas nejsou během bitvy zničeny žádné figurky. Díky Thórovi získá vítěz bitvy navíc 2 slávy, Týr je pán bitev, a tak všechny figurky v kraji mají sílu nula. Heimdall způsobí, že se během bitvy hrají karty postupně, začíná hráč po levici toho, kdo vyhlásil plenění. Loki poskytuje slávu hráčům, kteří prohráli bitvu, nikoliv vítěz.

 

Pro zajímavost dodám, že tato rozšíření vyšla mezinárodně, společně s češtinou i pro Čínu a Jižní Koreu. V krabici proto najdete tři sady karet. Pokud jste si Blood Rage oblíbili a váhali jste, zda rozšíření pořídit, případně která, pak s rozšířením pro 5. hráče určitě neváhejte. U dalších dvou pak záleží na tom, zda si hru chcete zpestřit o nové elementy.


Související články:

Blood Rage v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář