Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Alchymisté a královský golem aneb nové výzvy pro náročné hráče

Alchymisté jsou komplexní hrou pro náročné hráče, která je založena na dedukci a strategii. U nás ji ve spolupráci s CGE vydal MindOK. Hra vás zavede do tajemného světa alchymistů, kteří soupeří o prestiž a uznání. Hra využívá unikátní aplikaci, která pro každou hru generuje unikátní kombinace pro míchání ingrediencí a s jejíž pomocí se vyhodnocují atributy alchymických přísad.

Nyní máte k dispozici rozšíření Královský golem, které obohatí hru o čtyři moduly. Ty mají různou obtížnost, první dva využijí i hráči, kteří s Alchymisty začínají, další dva ocení pokročilí hráči, protože jim poskytnou nové výzvy pro dedukci. Moduly lze libovolně kombinovat. Budete také potřebovat novou verzi aplikace.

Jaké moduly rozšíření Královský golem přináší:

  1. Stipendium: hráčům umožňuje ovlivnit vstupní zdroje jejich laboratoří. Hráči nezačínají s obvyklými 2 zlaťáky, 1 kartou přízně a 2 přísadami. Každý dostane 4 karty stipendií, a z nich si dvě ponechá – určí jeho zdroje do začátku.
  2. Máme napilno: ozvláštní každé kolo nabídkou nových odměn (a nových nákladů). Ve hře využijete nové destičky pořadovníků. Nová pole poskytují nové příležitosti, ale i zvýšené náklady. Obměňují se na konci každého kola.
  3. Královská encyklopedie: představuje nový publikační kanál. Články v encyklopedii pojednávají o určitém aspektu, ne o alchemikálii jako v teoriích. Článek vždy říká, jaké znaménko má dvojice určitých přísad. Za články získáváte reputaci. Články v encyklopedii je také možné vyvracet.
  4. Projekt „Golem“: hráči mají nelehký úkol, a to oživit hliněné monstrum. Je to největší modul rozšíření, který ocení pokročilí hráči Alchymistů. Ke hře přidáváte několik plánů – výzkum golema a plán s novými akcemi, destičky konferencí, privilegia, destičky nálady Jeho Veličenstva, atd.

S rozšířením získávají Alchymisté nový motiv, který je především v našem prostředí velmi atraktivní. Všichni známe příběh o golemovi. Pro hráče je tedy výzva v podobě pokusů o oživení golema dostatečně motivující, aby se ponořili do hry s rozšířením. Pokud máte Alchymisty v malíčku, pak rozšíření rozhodně vyzkoušejte. Stojí za to.

Související články:

Alchymisté v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář