Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Balíčky Proč se nepřátelit a Síla trojice obohacují hru Settlers: Zrod impéria

Konec dubna přinesl kromě jiných novinek také dva rozšiřující balíčky karet ke hře Settlers: Zrod impéria. První má název Proč se nepřátelit a druhý Síla trojice. Názvy napovídají, jaké nové mechaniky balíčky přinášejí. Například můžete využívat některé produkční karty jiného hráči nebo můžete využít schopnost nových karet, když postavíte třetí budovu určité barvy. Na začátek června REXhry chystají také nové velké rozšíření Aztékové, které přinese novou frakci. Křest bude mít na herní akci Jarní Brnohraní.


Imperiální balíček č. 1: Proč se nepřátelit

První balíček přináší celkem 55 nových karet (10 pro každou frakci ze základní hry, 13 běžných karet a 2 karty virtuální frakce pro sólovou hru). Tyto karty můžete zamíchat do patřičných balíčků karet základní hry. Případně si můžete sestavit vlastní frakční balíček s využitím nových karet.

Novinkou rozšíření je nový typ lokace s otevřenou produkcí. Do hry zavádí další typ akce. Můžete poslat osadníka na cizí lokaci s otevřenou produkcí, a získat tak prostředky, které poskytuje. Další nový typ lokace umožňuje ve fázi úklidu uložit prostředky, abyste je mohli využít v dalším kole.

Nové jsou také okamžité karty, které obsahují klíčové slovo ihned. S jejich pomocí získáte výhody či spustíte efekty. Po využití se okamžité karty odhazují.

Imperiální balíček č. 2: Síla trojice

Síla trojice je druhý balíček. Obsahuje 67 nových karet (po 10 pro každou frakci včetně atlantské, 13 běžných karet, 2 karty virtuálních frakcí pro sólovou hru a 2 útočné karty). Buď je zamícháte mezi ostatní příslušné karty ze základní hry a jakéhokoliv rozšíření, nebo použijete jen základní hru a toto rozšíření (podle pravidel pro turnaje).

Nové karty se odkazují na prostředky odpovídající barvám karet. Když si máte dobrat kartu konkrétní barvy, procházíte příslušný balíček, dokud na takovou kartu nenarazíte. Všechny otočené karty pak zamícháte zpět do balíčku.

Další nové karty vám poskytnou efekt podle toho, kolik máte již postavených budov dané barvy. Nezáleží na tom, zda se jedná o frakční či běžné karty.

Související články:

Settlers: Zrod impéria v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář