Hrajeme.cz
Chystá sePořady

Blackfire představuje čtyři nové hry pro 2022

V rámci videopořadu 12to12 představil Blackfire další čtyři hry, které pro letošní rok chystá. Určeny jsou pro děti i hraní v rodině.

První z nich má již český název Sonic a parťáci. Je to závodní rodinná hra s oblíbenou postavičkou Sonic (premiéra druhého filmu se blíží). Určena je pro 2–4 hráče od 7 let. Hráči závodí s dvoučlennými týmy (pokud hrajete ve dvou, tak se dvěma). Pro každé kolo máte k dispozici šest karet, které ale obsahují i barvy ostatních týmů. Budete tedy táhnout i s figurkami ostatních týmů, snažíte se ale zahrát tak, abyste jim pomohli co nejméně. Na trati vás čeká různá políčka, která vám dají bonusové karty, nebo vás naopak zbrzdí.

Další novinkou bude hra Great Planes pro dva hráče od Lookout Games. V češtině se nejspíš bude jmenovat Velké plány. Jeden hráč představuje lišky, druhý hady. Herní plán je variabilní, složený z šestibokých dílků. Obsahují tři typy krajiny. Během hry plán střídavě zaplňujete svými figurkami. Jedná se o převahovou hru. Body získáte za obsazení jednoho z typů území.

Třetí oznámená hra se v originálu jmenuje Lama Land, která také pochází z dílny Lookout Games. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 10 let. Hráči během hry vytvářejí pomocí dílků různých tvarů krajinu, získávají zdroje a umisťujete na ni lamy. Snažíte se přitom plnit bodované cíle.

Poslední z ohlášených chystaných novinek je nová edice hry Jamaica, která pochází z dílny Space Cowboys. Jedná se o závodní pirátskou hru pro 2–6 hráčů od 8 let. Jako pirátští kapitáni se snažíte jako první obeplout celý ostrov. Body ale můžete získat i za splnění dalších úkolů. Jinými slovy, zvítězí ten, kdo má na konci hry nejvíce zlata. Hráči si si během hry škodí a bojují mezi sebou.

Délka videa: 20:07 min.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář