Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Karetní Pán prstenů získává novou základní sadu

Kooperativní Pán prstenů: karetní hra se vrací v revidované edici základní sady. Vyjde již příští pátek 28. ledna. České vydání bude k dispozici společně s tím anglickým. Je to skvělá zpráva, protože opět bude k dispozici výborná hra, kterou si tak budou moci zahrát další zájemci. Jistě vás zajímá, zda se jedná o hru kompatibilní s původním vydáním a v čem je revidovaná edice odlišná?

Nejprve ale připomenu, o jakou hru se jedná. Pán prstenů: karetní hra je LCG (živá karetní hra). Rozšiřující balíčky mají předem známý obsah a hráčům nabízí nové strategie a možnosti, přináší nové scénáře a s nimi další příběhy a dobrodružství. Hra vás zavede do Středozemě, setkáte se s řadou postav a hrdinů, které znáte z trilogie Pána prstenů od J. R. R. Tolkiena. Každý hráč má svůj balíček a hrdiny, společně s ostatními hráči se pak snaží splnit úkol daný scénářem, musí k tomu překonat řadu obtíží a porazit nemálo nepřátel. Podrobnosti k tomu, jak se hraje, najdete v recenzi původního vydání.

Revidovaná edice přináší přepracovanou základní sadu karet. Je jich dostatek na to, abyste si mohli zahrát až ve 4 hráčích. Umožní vám také sestavit všechny varianty základního balíčku. Ve hře najdete 313 karet (v původním vydání bylo 226).

Novinkou je kampaňový režim, který prováže všechny tři základní scénáře a vytvoří ucelené epické dobrodružství. Pomohou vám v tom nové typy karet „výhod“, „strastí“ a karty pro kampaně, které využijete výhradně při kampani. Získáte je jen v průběhu kampaně. Mezi každou hrou si můžete vyměnit karty ve svých balíčcích, musíte ale, až na výjimky, pro všechny scénáře používat stejné hrdiny (je-li hrdina vyřazen, stává se padlým hrdinou, kterého si již nesmí žádný hráč vzít). K udržení přehledu vám poslouží záznam kampaně. Pokud nemáte chuť, nemusíte kampaňový režim využít, můžete hrát jednotlivé scénáře samostatně.

Nové karty a záznamník kampaně si můžete stáhnout na webu.

Revidovaná edice přináší stejné karty, jaké byly v původní edici, mají shodné ilustrace, hodnoty a efekty. Obě vydání jsou tak plně kompatibilní.
V krabici například najdete 8x kartu Gandalfa, který se hodí do každého balíčku. Pokud základní sadu zatím nemáte, určitě sáhněte po nové. K ní si můžete pořídit (pokud je seženete) dosud vydané rozšiřující balíčky. Časem bychom se měli dočkat i nových rozšíření (jedno je již v plánu na tento rok, a další by měly přijít, a potěší i vlastníky původního vydání).

Nové vydání je určeno především novým hráčům, ale ocení ho všichni, kdo původní edici nemají a chtějí s hraním začít. Výhodou je, že můžete hrát ve větším počtu hráčů bez toho, abyste měli k dispozici více krabic.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář