Hrajeme.cz
Nové hry

Bubliňáci jsou jako živí a umějí různé kousky

Znáte ten princip spoj tři z elektronických her, kde spojením stejné bubliny prasknou? Nyní si můžete zahrát i na svém stole ve hře Bubliňáci, kterou vydal Blackfire. Je určena pro 1–2 hráče od 8 let. V této abstraktní hře spolu primárně soupeří dva hráči.

Každý hráč má svou planetu – svou stranu hrací desky – a ni z oblohy, která je ve středu hrací desky, padají Bubliňáci. Komu se je podaří srovnat do jedné řady, odebere je a na konci hry za ně získá body. Zároveň může využít jejich zvláštní schopnost. Hra zpravidla končí, když obloha už nemůže být zcela zaplněna Bubliňáky. Můžete ale prohrát také tak, že je vaše planeta zcela zaplněna Bubliňáky a nemůže na ni spadnout žádný další.

Hráči se střídají v tazích. Každý tah probíhá v několika krocích. Nejprve se zaplní obloha Bubliňáky z pytlíku. Aktivní hráč pak může prohodit dva sousedící Bubliňáky na obloze, a pak vybrat dva, které spadnou na jeho planetu (jsou vedle sebe vodorovně či svisle). Pokuse seřadí tři či více Bubliňáků stejné barvy vedle sebe, může je aktivní hráč odstranit. Tím může dojít k řetězové reakci, protože žádný Bubliňák nemůže zůstat viset nad prázdnou bublinou.

Hru ztěžují černí Bubliňáci, kteří nemají žádnou zvláštní schopnost a nemůžete je odstranit tím, že vytvoří souvislou řadu, jak je to u ostatních barev. Můžete se jich ale zbavit pomocí efektů ostatních Bubliňáků.

Bubliňáci jsou jednoduchou a rychlou abstraktní hrou s řadou kombinací. Přidáním černých Bubliňáků bude hra těžší. Zahrát si můžete i sami v sólové variantě. Žetony jsou z tvrdého kartonu a jsou stylizované do roztodivných obličejů. Na hrací desce tak vytvářejí různé vtipné barevné obrazce.

Související články:

Bubliňáci v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář