Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Doba kamenná je zábavná hra pro děti

Prosinec přinesl také Dobu kamennou: Junior. Je to samostatná hra pro děti od 5 let, která je určena pro 2–4 hráče. Vychází ze známé hry Doba kamenná, je ale zcela přizpůsobena dětskému hráči. A nutno dodat, že velmi zdařile, takže je pro děti zábavná. Pravidla jsou jednoduchá, se svými netrpělivými ratolestmi můžete hned začít hrát. Ve hře budete sbírat suroviny, které potřebujete ke stavbě své vesnice. Zvítězí ten, kdo jako první postaví svou třetí chýši.

Herní plán i jednotlivé komponenty mají krásnou grafiku, která se bude dětem líbit. Suroviny jsou ze dřeva a v příslušném tvaru podle typu suroviny. Děti je snadno rozpoznají podle tvaru a barvy a je radost s nimi hrát. Každý má také svůj stojánek na chýše. Všichni tak mají přehled o pokroku každého hráče.

Ve svém tahu vykoná hráč jednu akci, kterou mu určí žeton lesa. Ty jsou rozloženy okolo herního plánu tak, aby nebylo vidět, jakou akci zakrývají. Jsou na nich čísla, ta určují počet políček, o kolik se pohnete se svou figurkou, nebo je na nich symbol, který vám určí, na které políčko se máte posunout. Zde provedete akci, zpravidla si vezmete příslušnou surovinu, na obchodním místě můžete suroviny směňovat, na poli se psem si vezmete psa. Když dorazíte do vesnice, můžete postavit jednu chýši a otočíte všechny žetony lesa lícem dolů. Pokud si zapamatujete, kde se která akce nachází, pomůže vám to v další hře.

Dobu kamennou: Junior si rádi s dětmi zahrajete. Je to pro ně ideální vstupní hra, protože je učí základním principům her, práce se zdroji, plánováním akcí, základním počítáním, ale i pamětí.

Doba kamenná: Junior v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář