Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Bystroočko je postřehová hra s otočným kolečkem

Nabídka jednoduchých a rychlých her, které si zahrajete ve volné chvíli, je poměrně pestrá. Řada z nich je postavena na postřehu a rychlé reakci. A tak by se mohlo zdát, že tu již není prostor pro něco nového. Bystroočko, kterou právě vydal MindOK, však dokazuje opak. Je to hra pro 2–6 hráčů od 6 let. Obsahuje oboustranné otočné kolečko a sadu karet.

Princip hry je jednoduchý. Otočíte kartu a všichni současně hledáte stejný symbol v okénku na kartě. Kdo je nejrychlejší, získá kartu jako bod. Musíte proto rychle otáčet kolečkem a sledovat měnící se symboly, které se zobrazují v několika okénkách. Obrázky jsou v kolečku menší než na kartě a schované mezi ostatní obrázky, takže se lehce stane, že je přehlédnete. Hra proto vyžaduje velké soustředění a postřeh. A to se přesně hodí pro hraní s dětmi.

Pravidla hry vám poskytnou několik dalších možností, jak si s otočným kolečkem užít hru. Ve variantě „Vyprávěná“ si jeden z hráčů vybere tajně obrázek a popíše jen určitý detail. Například k obrázku sněhuláka uvede, že má klobouk. Ostatní hráči hledají správný obrázek.


Související články

Bystroočko v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář