Hrajeme.cz
Chystá sePořadyPřečtěte siVideo

Jaké novinky připravuje MindOK pro rok 2018 (2. část)

MindOK pro letošní rok připravuje celou řadu výborných her. Azul a Memoarrr! si již můžete vyzkoušet a hrát s přáteli a v rodině.  V této 2. části o chystaných hrách vám představíme párty hru Múza, která je založena na krásných kartách. Za pozornost rozhodně stojí akční kooperativní hra Příběhy pirátů i originální postřehová hra Bystroočko. Těšit se také můžete na 3. rozšíření hry Pandemic. Rozšíření se dočká také úspěšná rodinná hra Kingdomino. Kromě těchto jednodušších her plánuje MindOK i větší hráčské hry, které představí v dohledné době.


Múza – párty hra pro 2–12 hráčů

V této hře jsou použity velké karty s krásnou grafickou, která podporuje fantazii a obrazotvornost. Hra je se na dva nebo více týmů. Hraje se tak, že jeden tým tajně vybere jednu ze šesti vyložených karet a k ní doplní zadání – kartu inspirace. Obě karty předá hráči v roli múzy z druhého týmu, a ten musí pro svůj tým vymyslet takovou nápovědu, aby vybranou kartu správně určil. Jedná o zábavnou párty hru pro příležitostné i náročné hráče.

 

Příběhy pirátů – kooperativní hra pro 2–4 hráče od 8 let

U této hry vás na první pohled zaujme velký model lodi. Hráči představují piráty, kteří společně loď ovládají a plní úkoly. Zvyšujete Hra je postavena scénářově a je řízena aplikací. Dalším výrazným prvkem je, že probíhá v reálném čase. Místo figurek používáte přesýpací hodiny. Po jejich přesypání teprve akci realizujete, zvýšíte rychlost lodě, otočíte kormidlem, nabijete děla, a podobně. Stále jste pod časovým tlakem, musíte se proto dobře domlouvat a sledovat přicházející události. Hra byla představena loni na veletrhu v Essenu.

Odkaz: Tale of Pirates na BoardGameGeek

 

Bystroočko – postřehová hra pro 2–6 hráčů od 6 let

V této postřehové hře má každý svou desku s otáčecím kruhem. V okýnkách se ukazují různé obrázky. Hráči hledají předměty podle zadání. Kdo jako první najde správný obrázek, získá body. Hra má jednoduchá pravidla, je akční, a proto ji ocení především děti. Rozvíjí postřeh a rychlost reakce.

Termín: Hra by měla být k dispozici v létě.

 

Pandemic: Stav ohrožení – rozšíření hry

Letos také vyjde třetí (poslední) rozšíření hry Pandemic. Tím bude celá řada hry uzavřena. Do hry se přidává venkov, kde se mohou přenášet nemoci ze zvířat na lidi. Rozšíření obsahuje také novou nemoc, na kterou je potřeba najít lék speciálním způsobem. Rozšíření hru dále rozvíjí a ocení ho všichni příznivci této kooperativní hry.

Odkaz: Pandemic: State of Emergency na BoardGameGeek

 

Kingdomino: Age of Giants (čas obrů) – rozšíření hry

Úspěšná hra Kingdomino se kromě partnerské hry Queendomino dočká letos rozšíření Age of Giants. Obsahuje obry, kteří ve vašem království obsazuje korunky, takže nebodujete. Stopa vás obra může zbavit, resp. ho poslat k někomu jinému. Tím je hra také interaktivní. Novinkou jsou také úkoly, které platí pro všechny. Z patnácti úkolů se náhodně vylosují dva. Navíc obdržíte i zásobník na kartičky.

OdkazKingdomino: Age of Giants na BoardGameGeek

 

Rozhovor s Pavlem Prachařem z MindOKu o novinkách a chystaných hrách

Jouob.cast, délka videa: 1:04:54 hod.:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář