Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Čarovné kostky vás provedou pohádkovým světem

l Pohádky skrývají nejrůznější tajemství a nepřeberné množství postav. Kdo by neznal například pohádky bratří Grimmů a neměl mezi nimi své oblíbené hrdiny. Díky rodinné hře Čarovné kostky nyní mohou oživnout i na vašem stole. Je jen na vás, zda to bude Červená karkulka, Paleček, Růženka či Statečný krejčík. Podtitul hry totiž je Dobrodružství v pohádkách bratří Grimmů. U nás ji vydal Blackfire.

Hra Čarovné kostky je určena pro 2–5 hráče od 10 let. Pohádkové téma ji přímo předurčuje pro hraní s dětmi v rodině. Každý hráč si zvolí vlastního pohádkového hrdinu nebo hrdinku, podle svých sympatií. Případně si můžete vybrat podle jedinečné vlastnosti postavy, která vám pomůže během hry. Atmosféru hry také podporuje, že každá postava má svou detailně propracovanou figurku.

Jak se hraje

Během šesti kol-kapitol se snažíte plnit úkoly, které vám přinesou body dobrodružství a rozhodnou o úspěchu ve hře. První dvě úkolové karty dostanete na začátku hry a další pak na vybraných místech na plánu. Zpravidla úkol splníte, když donesete určité zboží či mince na konkrétní místo. Další úkoly můžete získat z příběhových karet.

K pohybu po herním plánu používáte speciální šestistěnné kostky, které mají číselné hodnoty 1–6 a zvláštní symboly. Na začátku kola všichni hráči hodí svými pěti kostkami, následně je budou moci používat. Cesty na plánu mají určité hodnoty. Pokud chcete projít, musíte na ni položit kostku stejné nebo vyšší hodnoty. Svou kostku můžete položit i na již umístěnou kostku, maximálně ale mohou být tři. Zvláštní symboly na kostkách můžete využít také, mají hodnotu 6, a navíc vám poskytnou další efekt.

Své kostky ale můžete využít také na k tomu, abyste požádali o pomoc lesní duchy. Hodí se to například v případě, že je vaše postavy na plánu zablokována. Králík vám umožní volný pohyb a budete začínajícím hráčem, Had vám poskytne další „hadí“ kostku, vlk polyká kostky ostatních hráčů (o jednu přijdou, liška vám zas umožní umístěnou kostku přetočit na jakoukoliv stranu.

Shrnutí

Čarovné kostky jsou v zásadě přátelskou hrou, ve které každý hráč prochází pohádkovým světem a plní úkoly. Občas musíte čelit nepřízni osudu, kostek či prokletí, ale i novým příležitostem. Hra ale také umožňuje ostatním zaškodit, například tím, že je „šikovně“ zablokujete nebo je připravíte o kostku. Je proto dobré sledovat, co dělají a potřebují ostatní. Připravujete tak děti na interaktivnější hry.

Hra využívá známé mechanismy, které nápaditě a funkčně obohacuje. Díky tomu bude vám i dětem blízká, ale zároveň vás dokáže zaujmout a překvapit. Není ale triviální, učí plánovat a využívat výhody ve správnou chvíli, a také občas zaškodit jinému hráči.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář