Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Catan: Úsvit lidstva vás zavede do pravěku

Jednou z novinek, kterou nedávno přineslo Albi, je i nová samostatná hra Catan: Úsvit lidstva, která je zasazena do období, kdy se Homo sapiens začal šířit z Afriky do celého světa. Jedná se o modernizovanou starší hru z rodiny Catan z roku 2002, která u nás nevyšla, s názvem The Settlers of the Stone Age. Můžeme ji zařadit mezi samostatné tematické hry jako Catan: Hvězdoplavci, Catan: Říše Inků, Hra o trůny: Catan – Noční hlídka. Na jejím přípravě se podílela autorská dvojice Klaus a Benjamin Teuberovi.

 

Catan: Úsvit lidstva je hra určená pro 3–4 hráče od 12 let. Je postavena na principu Catanu, který upravuje o nové možnosti a prvky. Například body získáváte jako žetony a akční karty v této hře nenajdete. Především přináší speciální mechanismus pro pohyb. Ve hře budete rozvíjet svůj kmen, prozkoumávat Zemi, sbírat neznámé plody a lovit velká zvířata. O zdroje a vhodná tábořiště budete soupeřit s neandrtálci a dalšími kmeny.

Do 20. prosince se můžete zapojit do soutěže o hru Catan: Úsvit lidstva

V krabici najdete oboustranný herní plán představující Afriku, Evropu, Austrálii a Ameriku v době rozšiřování lidí z Afriky do celého světa, kdy se museli potýkat novými klimatickými podmínkami a nepřátelským prostředím. Jedna strana je určena pro hru ve 3 hráčích, na druhé straně si zahrajete ve 4 hráčích. Každý hráč obdrží sadu komponent ve své barvě: tábory, zvědy, ukazatele pokroku. Nechybí ani známé přehledové karty pro každého hráče s náklady na rozvoj i za pokrok a přehledem výhod pokroku ve čtyřech oblastech.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář