Hrajeme.cz
Herní ocenění

Cenu Spiel des Jahres 2019 získala hra Just One

Dnes 22. července byly v Berlíně vyhlášeny prestižní ceny německé kritiky Spiel des Jahres 2019 a také Kennerspiel des Jahres 2019.  Spiel des Jahres je určena hrám pro širší hráčskou veřejnost, dospělé a starší děti, Kennerspiel des Jahres se zaměřuje na hry pro náročnější hráče.

Ocenění pro dětskou hru Kinderspiel des Jahres 2019 získala již 24. června v Hamburgu hra Tal der Wikinger, kterou vydala společnost HABA.

Spiel des Jahres 2019

Letošní cenu získala kooperativní párty hra Just One, která pochází z dílny Repos Production. Je určena pro 3–7 hráčů od 8 let. Vaším úkolem je objevit co nejvíce tajných slov. Musíte ale být při napovídání originální, protože obdobné nápovědy se ruší. České vydání připravuje Blackfire. Autory hry jsou Ludovic Roudy a Bruno Sautter.

Odkaz: Vyhlášení ceny Spiel des Jahres a doporučených her

Kennerspiel des Jahres 2019

Cenu pro náročné hráče získala hra Wingspan, kterou v češtině připravuje MindOK pod názvem Na křídlech (viz článek). Hra je určena pro 1–5 hráčů od 10 let. Každý hráč se snaží do své rezervace přilákat nejlepší ptáky. Autorkou hry je Elizabeth Hargrave.

Odkaz: Vyhlášení ceny Kennerspiel des Jahres a doporučených her


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář