Hrajeme.cz
Herní oceněníPřečtěte si

Krycí jména získala prestižní ocenění Spiel des Jahres 2016

Hra Krycí jména, kterou vytvořil jeden z nejlepších současných designérů her Vládi Chvátila, dnes v Berlíně obdržela prestižní ocenění německé kritiky Spiel des Jahres. Této výborné zprávě jste nemohli uniknout, protože se sociálními sítěmi, internetem i agenturními zprávami šířila nadsvětelnou rychlostí. Vláďovi i CGE jsme hned po zveřejnění gratulovali v našich Rychlých zprávách. Patří i MindOKu, který připravil české vydání. Je to skvělý úspěch, který si pozornost rozhodně zaslouží. A nejvíce hra samotná, protože dokáže oslovit hráče i nehráče bez rozdílu věku.

Cenu Spiel des Jahres uděluje od roku 1979 odborná porota v Německu, které je kolébkou moderních deskových her. Jejím cílem je vyzdvihnout vynikající hry pro dospělé i starší děti. Hodnotí se myšlenka hry, její originalita a hratelnost, pochopitelnost pravidel, provedení hry a celková funkčnost herního materiálu.

Spiel-des-Jahres-2016-Codenames-predani

Krycí jména je týmová asociační hra, ve které hráči pomocí nápovědy určují správné pojmy rozložené na stole. Stáváte se v ní detektivy-špióny. Hra je jednoduchá, rychlá a proměnlivá podle hráčů, kteří ji hrají. Každá partie proto bude jiná. Výhodou také je, že si ji dobře zahrajete v jakémkoliv počtu.

Po cenách Golden Geek Awards (vítěz v kategorii Rodinná hra, Párty hra, 2. místo v kategorii Hra roku) je to další velké ocenění pro Krycí jména.

Současně byla udělena i cena Kennerspiel des Jahres 2016 – hra roku pro náročné hráče. Získala ji hra Isle of Skye od Lookout Spiele. Připomeňme, že mezi nominovanými hrami byly Pandemic Legacy a T.I.M.E Stories a mezi doporučenými hrami 7 Wonders: Duel, Blood Rage a Mombasa (celý přehled je na stránce ceny).

Kennerspiel-des-Jahres-2016-Isle-of-Skye

Cenu Kinderspiel des Jahres 2016 – dětská hra roku získala již 20. června hra My First Stone Age, viz Rychlé zprávy.

Odkazy:

Související články:

Krycí jména v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář