Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Chyť draka! je nová karetní hra od Loris Games

Svou letní novinku představila také společnost Loris Games. Je jí menší karetní hra Chyť draka, která je určena pro 1–4 hráče od 4 let. Jedná se o jednoduchou a krátkou hru vhodnou pro předškoláky. Úkolem hráčů je lovit draky, respektive ulovit tři dospělé draky. Komu se to podaří nejdřív, zvítězí. Nečekejte ale žádný krvavý lov, jde spíše o „chytání“, které vyžaduje důvtip.

Než si troufnete na dospělého draka, měli byste si nejprve pořídit základní pomůcky a získat zkušenosti s chytáním menších draků. Vaší výhodou je, že znáte slabinu místních draků. Můžete je nalákat na šťavnaté ovoce, které shodou okolností dozrává v místním sadu. Ve hře sad zastupuje šestistěnná kostka s obrázky ovoce.

Karty draků a pomůcek jsem vyloženy na stole, tvoří nabídku, která se průběžně doplňuje. Ve svém tahu hodíte kostkou. Pro lov draků již musíte mít vhodnou pomůcku nebo kartu menšího draka, proto si nejprve vezmete pomůcku, u které je obrázek ovoce shodný s tím na kostce. K dospělým drakům se musíte postupně propracovat. Vše je přehledně seřazeno.

Hra má jednoduchá pravidla a krásně a vtipně ilustrované karty draků. Ve hře se děti učí kombinovat kostku s kartami na stole tak, aby co nejdříve dosáhli cíle. Získávají tak základní schopnosti taktického uvažování, které uplatní nejen v dalších hrách.

 

Pokud nechcete hrát soutěživě, můžete vyzkoušet kooperativní variantu hry. Tu si můžete zahrát také jako sólo hru. V ní jsou získané předměty a draci společně. Vaším úkolem je chytit určité draky podle karet cílů.

Věřím, že se hra bude dětem líbit a že si hru užijete i vy. K dostání jsou také stylové Dračí omalovánky, jejichž součástí je i Dračí deník, do něhož si děti mohou zaznamenávat ulovené draky.

Autorem herního konceptu je Jiří Dvořák a hru ilustrovala Zuzana Slánská.


Chyť draka v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář