Hrajeme.cz
Nové hry

Vydat se na Mars? Jedině s Předehrou

Předehra je nové menší rozšíření ke hře Mars: Teraformace. České vydání připravil MindOK. Pokud jste si hru oblíbili stejně jako my, pak si ho rozhodně nenechte ujít. Stane se základní součástí vašich partií. Přináší 5 karet nových korporací a 7 karet projektů. Podstatných je samozřejmě 35 karet Předehry. Umožní vám ještě před začátkem hry udělat několik přípravných kroků, které určí směřování vaší korporace.

Karty předehry vám poskytnou nějaké zdroje a prostředky do začátku hry. Máte také možnost sladit jejich výběr s korporací. Zvolíte dvě karty předehry ze čtyř a vyložíte je poté, co všichni hráči odhalili svou korporaci. Připočítáte si hned vše, co vám karty poskytly, a necháte je vyložené na stole (stejně jako zelené karty vám poskytnou také některý symbol). Co se týče nových korporací, doporučuji každému hráči rozdat jednu z nich a druhou ze základu hry. Z nich si pak každý vybere. Je to varianta, kterou zmiňují i pravidla.

Rozšíření tedy hru nemění, ale doplňuje, a především vás dokáže nakopnout určitým směrem, který pak ve hře můžete rozvíjet. Pomůže vám to také při výběru prvních karet projektů. Díky tomu lze doporučit i hráčům, kteří se s hrou teprve seznamují. Doporučuji vyzkoušet.


Související články:

Mars: Teraformace v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář