Hrajeme.cz
O hrách a hraní

Co Albi chystá 2: Novinky k Bangu, detektivky a únikovky

Během celodenního vysílání v rámci speciálu Albi Update Game Day Albi oznámilo i další menší rozšíření a hry. Hned několik rozšíření například obohatí různé varianty Bangu. Představení velkých her a rozšíření najdete v minulém příspěvku Co Albi chystá 1. Příznivci her v Praze se také mohou těšit na nový prostor, který bude věnován hrám. Bude se jmenovat Chléb a hry.


BANG! VLAKOVÁ LOUPEŽ (4–7 hráčů; 30+ minut; 8+ let)

Rozšíření pro populární karetní hru Bang!, které spoluvytvářeli čeští a slovenští herní autoři a čeští a slovenští hráči. Přináší také nový mechanismus vlaku. Původně oznámeno pod názvem Cesta na západ. Vyjít by mělo na podzim 2020 za DMOC 199 Kč.


BANG! DUEL – ODPADLÍCI (2–3 hráči; 30+ minut; 8+ let)

Rozšíření odpadlíci přináší do hry Bang! Duel třetí stranu, kromě práva a banditů, můžete nyní hrát i za odpadlíky, kteří mají svůj balíček, stejně jako ostatní frakce. Po přidání Odpadlíků k duelu máte tedy možnost hrát hru v různých kombinacích těchto tří stran, dokonce i všechny tři, tedy ve 3 hráčích. Rozšíření vychází na podzim za DMOC 299 Kč.


BANG! Kostková hra – Nemrtví nebo živí? (3–8 hráčů; 15+ minut; 8+ let)

Rozšíření kostkové verze hry Bang! přináší několik modulů, které zpestří kostkovou hru. Tyto moduly je možné hrát samostatně, ale také dohromady. K dispozici by mělo být na podzim za DMOC 299 Kč.


ÚNIKOVKA: PROKLETÍ SFINGY a ÚNIKOVKA: ALCATRAZ (1–6 hráčů; 60+ minut, 10+ let)

Dva nové přírůstky do populární série karetních her na motivy únikových místností. S první se podíváme do Egypta a s druhou do neblaze proslavené sanfranciské věznice. Prokletí sfingy by mělo vyjít v červenci, Alcatraz poté na podzim za DMOC 299 Kč.


DETEKTIVKY DO KAPSY (1–6 hráčů; 45+ minut; 10+ let)

Série detektivních her, kde máte za úkol přijít na kloub zločinu pečlivou prací s informacemi. První dva případy – Vražda na univerzitě a Pád z okna, vychází už v červenci za DMOC 199 Kč.


MYRIORAMA HLUBOKÉ LESY a MYRIORAMA TAJEMNÉ SÍDLO (2+ hráčů, 10+ minut; 8+ let)

20 obrázkových karet s dechberoucími ilustracemi nabízí téměř nekonečně mnoho možností, jak je propojit. Ať už jednu ke druhé přiložíte z jedné nebo druhé strany, magicky se spojí v jednotlivých bodech a vytvoří tak souvislou scenérii, díky které vznikne příležitost k neomezenému vymýšlení příběhů. Sestavte souvislé panorama a cestujte kouzelnou krajinou. Každý další tah představuje nové dobrodružství! Hry Myriorama by měly být k dispozici v červnu za DMOC 349 Kč.


CHLÉB A HRY

Kromě nových her Albi také představilo koncept „Chléb a hry“. Jedná se o multifunkční zařízení na Arbesově náměstí v Praze, které bude zahrnovat provozovnu Antonínova pekařství, Albi prodejnu a zážitkové centrum s barem, jež může zároveň sloužit jako herna. Chléb a hry by měl otevřít na podzim a nabídne řadu zážitkových programů inspirovaných produkty a filosofií Albi.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář