Hrajeme.cz
Chystá se

Co chystá CGE v roce 2017

Také pro rok 2017 chystá Czech Games Edition (CGE) řadu novinek. Veleúspěšná Krycí jména od Vládi Chvátila získají variantu pro dva hráče nazvanou Duet. Umožňuje i hru dvou týmů. Vláďa Suchý připravuje novou velkou eurohru, která má pracovní název Pulsar 2849. Pro všechny připravuje Vláďa Chvátil párty hru That´s a Question! (Toť otázka). Dále CGE připravuje rozšíření her Adrenalin a Tash-Kalar.


Krycí jména: Duet – pro 2 a více hráčů od 10 let

Duet vychází ze základní hry, ale upravuje ji pro hru ve dvou hráčích nebo týmech. Jedná se o kooperativní hru, ve které se postavíte hře. Velmi dobře si zahrajete i v menším počtu hráčů nebo když se nechcete rozdělovat na toho, kdo napovídá a kdo odhaluje pojmy. Na stole jsou karty se slovy rozloženy do čtverce po pěti. Hráči se posadí proti sobě tak, aby viděli jen svou stranu nápovědní karty. Devět zeleně označených míst představuje agenty, černý pak vraha. Na každé straně je vrah na jiném místě a tři z devíti agentů jsou na stejných místech na obou stranách.  Vaším společným úkolem je identifikovat 15 agentů dříve, než vyprší čas. Nesmíte přitom narazit na vraha ani odhalit příliš mnoho kolemjdoucích.

Tato varianta Krycích jmen přináší nový herní zážitek, přitom zachovává podstatu hry. Hru zpřístupňuje i těm, kteří neradi soutěží. Spoluautorem je Scot Eaton.

Odkaz:

 

Testování hry Krycí jména : Duet.

 

That’s a Question! (Toť otázka) – pro 2–6 hráčů od 12 let

That’s a Question je nová párty hra Vládi Chvátila, která je postavena na principu kladení otázek a hlasování o tom, co tázaný odpoví. Otázku vybírá hráč, který je na tahu. Zároveň vybere jiného hráče, který bude odpovídat. K výběru otázky slouží šestiúhelníkové karty, které obsahují slova a fráze tří různých typů. Otázka například může vypadat takto: „Co byste postrádali víc, pokud by přestalo existovat: Facebook, nebo dveře?“ Tázaný tajně zvolí odpověď A, nebo B. Všichni ostatní také tajně hlasují, co odpoví. Kdo hlasoval správně, obdrží body. Tázaný pak za každého, kdo nehlasoval správně.

Odkaz:

 

Prototyp hry That´s Question!

 

Pulsar 2849 – pro 2–4 hráče od 12 let

Prototyp na BGG.CON, jaro 2017.

Ve hře Pulsar budete prozkoumávat hvězdné systémy, rozvíjet své technologie, vylepšovat své lodě. Body získáváte v každém kole za nové objevy i průzkum. Všichni mají navíc skryté cíle a snaží se dosáhnout i veřejných cílů, za něž mají další body na konci hry. Hra je založena na draftu kostek, které hráčům umožňují akce. Na začátku každého kola se hodí kostkami podle počtu hráčů, roztřídí se podle hodnot a hráči si je postupně rozebírají.

Odkaz:

 

Testování rozšíření hry Pulsar 2849.Testování rozšíření hry Pulsar 2849.

 

Adrenalin – rozšíření

Akční souboj v postapokalyptické aréně bude díky připravovanému rozšíření pokračovat. Do hry přinese možnost zapojit šestého hráče a umožní týmovou hru. Nebudou chybět ani nové zbraně a mechaniky, jak zranit soupeře.

Odkaz:

 

Tash-Kalar: Aréna legend – rozšíření

Tash-Kalar kartyCGE připravuje také novou frakci do hry Tash-Kalar. Půjde o třetí rozšíření této taktické bojové hry, které do hry vnese nový mechanismus – Warp Effect. Umožní použít efekt bytosti, která bude v budoucnu přivolána.

Odkazy:

 

Testování rozšíření hry Tash-Kalar.Testování rozšíření hry Tash-Kalar.Testování rozšíření hry Tash-Kalar.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář