Hrajeme.cz
Chystá se

Co ještě Dino chystá do konce roku 2019

Před prázdninami Dino vydalo rodinnou strategii Dračí palác, která obsahuje krásné hrací kameny. Můžete se také pustit do nových EXITů – nápaditých a vydařených únikových her na různá témata a obtížnosti. Začátečníkům doporučujeme Potopený poklad, těm zkušenějším například Polární stanici.

Pro letošní rok to ale není všechno, co Dino připravuje. V říjnu se do našich obchodů vrací Stratego. Je to klasika pro dva hráče, kterou můžete znát jako hru Maršál a špión. Vyjde v krásném provedení. Hráči proti sobě postaví své armády se skrytými typy jednotek. Ty proti sobě postupují a snaží se odhalit a dobýt hlavní stan. Hra je určena pro hráče od 8 let.

Také další hra patří ke starším hrám, které se dočkaly nového vydání. U nás ale není moc známá, přestože ve světě se jí prodalo mnoho. Od září bude v prodeji abstraktní strategie Sequence, kterou si zahrajete ve 2–12 hráčích od 7 let. Během hry umisťujete své žetony na herní plán tak, abyste vytvořili řadu pěti žetonů – sequenci. Přitom se snažíte bránit ostatním, aby nebyli rychlejší.

Na své si přijdou také děti. V září bude k dispozici hra Diamantový les, která je určena pro 2–4 hráče od 5 let. V rolích trpaslíků procházejí hráči po paměti temným lesem a snaží se jako první najít čtyři barevné diamanty. Herní plán je variabilní.

Poslední z chystaných novinek, kterou dnes představíme, je slovní hra TEAM Words, která je určena pro 2–10 hráčů od 10 let. Ve hře jsou kostky s písmeny, které přiřazujete na karty s tématy. Kterému týmu se podaří společně najít správné slovo v dané kategorii, boduje. Tato hra vyjde také v září.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář