Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Duplik je kreslící párty hra s vtipnými obrázky

Mezi novinka, které přinesly bohaté poslední měsíce, je i párty hra Duplik, kterou připravilo Albi. Mohli jste se s ní setkat pod názvem Identik. Je to kreslící párty hra, nemusíte přitom umět malovat. Hráči se snaží nakreslit obrázek jen podle ilustrace, kterou zná jen jeden hráč. Tato hra původně vyšla v roce 2005, v roce 2010 byla nominována na cenu Spiel des Jahres 2010.

V každém kole jeden hráč představuje uměleckého ředitele, který ostatním hráčům v krátkém čase popisuje co nejpřesněji obrázek na kartě. Ostatní hráči se snaží vytvořit věrnou kopii, nesmí přitom mluvit ani komunikovat s uměleckým ředitelem. Po uplynutí času se z kreslířů stávají soudci a posuzují měřítka, které z karty předčítá umělecký ředitel kola. Každý obdrží body za výstižnost, ne za krásu. Body dostane i umělecký ředitel za měřítka, která obsahují obrázky všech kreslířů.

Hra končí, když se všichni vystřídají v roli uměleckého ředitele. Součet získaných bodů určí vítěze. Stejně jako u jiných párty her ale o pořadí v této hře nejde, zábava je především v tom, jak v průběhu hry hráči ztvárňují vtipné obrázky podle popisu.

Duplik má jednoduchá pravidla, výborně si ji zahrajete i s příležitostnými hráči a přáteli.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář