Hrajeme.cz
ČlánkyE-deskovky

Deskovky si zahrajete také na mobilu a tabletu

Rádi byste si zahráli oblíbenou deskovou hru, ale zrovna nemáte s kým nebo máte málo času či omezený prostor? Toto omezení na vás nemusí platit, pokud vlastníte chytrý telefon či tablet (ať už se systémem Android či iOS).

Již existuje celkem slušná nabídka pěkných her, které si na nich můžete zahrát, ať už sami při sólo hře, s dalšími hráči či on-line po síti. Aplikací pro iOS je více než pro Android, ale za poslední rok vývojáři leccos stihli připravit a řada her je k dispozici pro obě platformy.

I když atmosféru při hře u stolu s dalšími lidmi mobily a tablety nikdy nenahradí, má hraní na mobilu či tabletu několik výhod:

  • Hra tolik nestojí, dá se pořídit za několik desítek korun, a i ty dražší do dvou set.
  • Hru máte kdykoliv k dispozici. Můžete si zahrát cestou z práce či čekání u lékaře.
  • Jednu partii obvykle zvládnete do deseti minut. Hra je rychlejší i díky tomu, že za vás (skoro)vše obsluhuje.
  • Nepotřebujete nutně spoluhráče, ale pokud jsou k dispozici, můžete hrát i s nimi (někdy i on-line po síti).
  • Rychle se hru naučíte. Aplikace obsahuje obvykle tutorial s uvedením do hry, a také vás hlídá.
  • Můžete si vyzkoušet různé strategie a taktiky, hra vám umožní sledovat, jak fungují různé kombinace (výborné například u hry Small Word).

Stručný přehled her pro Android včetně odkazu do Google Play, pokud si hru budete chtít hned nainstalovat a vyzkoušet, najdete na webu Frodovy deskové hry (například Carcassonne, Genial, Small World 2, Ticket to Ride).

Na závěr ale musím konstatovat, že hraní s přáteli či rodinou u stolu je vždy mnohonásobně zábavnější, než varianta na počítači (ať už v jakékoliv podobě). Hraní na mobilu či tabletu je pak pěkné zpestření.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář