Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Dobro a zlo je součástí Výbušných koťátek

Výbušná koťátka jsou stále populární karetní hrou a její autoři nezahálejí s její inovací. V edici Dobro a zlo najdete jako novinku podložku Dobro a zlo a dvě nové karty, které s ní souvisí. Kartami jsou Boží kočka a Ďábelská kočka. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 7 let a v krabičce najdete 53 karet.

Samotná pravidla se nemění. Zahráváte karty z ruky a na závěr svého tahu, zpravidla, si doberete kartu. Pokud je to Výbušné koťátku a vy nemáte záchranou kartu Zneškodnění, vybouchnete a opustíte hru. Zvítězí ten, kdo zůstane jako poslední hráče ve hře. Pravidla jsou jednoduchá a hra je rychlá, takže k ní přemluvíte i leckterého příležitostného hráče nebo i nehráče, který se jinak deskovkám vyhýbá.

Novinkou u varianty Dobro a zlo jsou tedy karty Boží a Ďábelské kočky. Během hry na vás čekají na podložce, dokud nezahrajete kartu Armagedon (a tu můžete zahrát jen tehdy, když jsou obě kočky na svém místě). Ten hráč, který zahraje kartu Armagedon, vezme si obě karty, zamíchá je a jednu si vyloží před sebe, druhou pak skrytě položí před jiného hráče. Ten se může rozhodnout, že obě karty prohodí nebo je nechá, jak jsou. Nato oba hráči karty odhalí. Kdo má Ďábelskou kočku, vybuchne (může ho zachránit karta Zneškodnění).

Hráč, který má před sebou Boží kočku, si ji vezme do ruky a může ji zahrát jako jakoukoliv kartu (kromě Nene). Může s ní například zaútočit, a tak donutit dalšího hráče, aby hrál dvakrát za sebou, nebo se zachránit před vybuchnutím efektem Zneškodnění. Nevýhodou je, že Boží kočka má jinou rubovou stranu než ostatní karty, takže vám ji někdo může jednoduše ukrást.

V balíčku jsou také karty Laskavost, kterou přinutíte jiného hráče, aby vám věnoval kartu podle své volby, nebo Čertovina, která vám umožní dobrat si kartu ze spodu balíčku do ruky nebo ji položit navrch balíčku a ukončit tah.

Pokud patří Výbušná koťátka mezi vaše oblíbené karetní hry, které si berete často do společnosti přátel, pak edici Dobro a zlo určitě vyzkoušejte. Duel dvou hráčů je rychlý a účinný, pěkně zpestřuje hru a pobaví vás. Jedná se o verzi, která vás nutí riskovat ještě o něco více, než v předešlých.

Poznámka: Logo Netflixu na krabičce poukazuje na animovaný seriál Výbušná koťátka, který poběží na této platformě.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář