Hrajeme.cz
Pro dětiRecenze

Recenze hry Mlsné kočky

Pokud hledáte jednoduchou a svižnou dětskou hrou, pak vyzkoušejte Mlsné kočky. Zaujme vás i vaše děti svým zpracování, karet s rybami, žetony tlapek, ale především pletenými kočičími tlapkami, které si navléknete na prst. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 6 let, zvládnou ji ale i předškoláci. Hra je jazykově nezávislá a vyžaduje jen jednoduché počítání.

Hra vás zavede na proslulý korejský rybí trh Jagalchi, kde budete svými speciálními tlapkami chytat ryby. V originálu se jmenuje Fish & Katz. U nás ji vydal Blackfire.

Obrázek: Herní materiál

Jak se hraje

Pravidla si vysvětlíte během dvou minut, takže ani netrpělivé malé dítko s nimi lehce seznámíte. Nejprve zamícháte balíček karet s rybami. Je mezi nimi platýs, makrela, losos, úhoř, fugu a tuňák. A vyložíte nabídku, v níž bude o jednu kartu více než je hráčů. Každý hráč si na svůj ukazováček navlékne pletený návlek kočičí tlapky a jste připraveni začít.

Společně nahlas odpočítáte: „1, 2, 3!“ A na 3 všichni současně položíte svou tlapku na vyhlédnutou kartu. Akci musí provést všichni v jednom okamžiku, takže musíte sedět tak, aby na karty všichni dobře dosáhli. Je také potřeba, aby si všichni rozmysleli dopředu, kterou kartu budou chtít.

Pokud na některou rybu položí tlapku více hráčů, pak ji nezíská nikdo a odložíte ji na odkládací hromádku. Kartu ryby tedy získáte jen v případě, že si kartu ryby zvolíte jako jediní. Snažíte se vytvořit sady tří a více karet ryb jednoho druhu. Při bodování vám dá jednu až tři žetony tlapek, podle druhu ryby.

Karty sbíráte, dokud někdo nenasbírá alespoň dvě sady různých druhů ryb. Když to nastane, všichni bodují, získají žetony tlapek za své sady ryb. Nezáleží přitom na tom, kolik karet ryb v sadě je. Pak vytvoříte nový dobírací balíček a pokračujete ve hře. Ta skončí, když někdo získá 6 nebo více tlapek.

Hra obsahuje i rozšíření Olihně, které do ní vnáší interakci mezi hráči. Jsou to 4 karty olihní, které zamícháte do dobíracího balíčku. Kdo získá oliheň, může jinému hráči ukrást jednu kartu ryby.

Celkové hodnocení

Mlsné kočky nepřináší žádný nový nebo převratný herní mechanismus. Zaujmou vás spíše svým zpracováním. Sbírání sad karet s rybami je jednoduché, musíte ale zvažovat, jaké ryby budou chtít ostatní, abyste v kole nevyšli s prázdnou. To samo o sobě v kombinaci s krásnými pletenými tlapkami dokáže děti vtáhnout do hry.

Hru ocení především děti okolo pěti až sedmi let. Pro starší bude moc jednoduchá. I když může zafungovat jako rychlý filler i pro ně a pro hraní v rodině. Pak hrajte i s rozšířením Olihně a učte děti možnostem interakce mezi hráči. Jednu partii zvládnete do 20 minut.

Zajímavější je hra ve větším počtu hráčů, protože si mohou častěji vyhlédnout stejnou rybu. Minimálně hrajte ve 3. Hra ve 2 hráčích vyžaduje úpravu pravidel.

Mlsné kočky

Autor: Benjamin Leung

Počet hráčů: 2–6

Herní doba: 20 minut

Doporučený věk: od 6 let

Rok vydání: 2020 (česky 2023)

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář