Hrajeme.cz
BleskovkyNové hryPro náročné

Duchové ostrova jsou zpět a s nimi přichází tři rozšíření

Dobrá zpráva dorazila tento týden od REXher a Fox in the Box. Po delší době je opět dostupná kooperativní hra Duchové ostrova, kterou oceňují především náročnější hráči vyhledávající komplexní a propracované hry. Hráči v ní představují různé duchy ostrova, kteří mají své jedinečné schopnosti, a brání ho před vetřelci, kteří ho chtějí kolonizovat. Hra je určena pro 1–4 hráče od 13 let.

Současně dorazila i tři rozšíření, která hru obohacují o velké množství materiálu a zvyšují její znovuhratelnost a komplexitu:

  • Trny a drápy je první rozšíření. Obsahuje dva nové duchy a novou koloniální velmoc (Francii). Přináší také nový mechanismus událostí – objevují se v každém kole a výrazně ovlivňují hru. Souvisí s nimi nové nemoci či šelmy ve hře, které brání postupu kolonizátorů. Nechybí ani nové karty strachu a schopností.
  • Rozervaná země je druhé rozšíření. Obsahuje v něm deset nových duchů, dva nové protivníky (Rusko a Rakousko-Uhersko), tři nové scénáře, nové desky ostrova, nové karty událostí.
  • Křídla a plameny je třetí rozšíření. Obsahuje celkem 4 nové duchy, jednu novou mocnost, 2 nové scénáře a další komponenty do hry. Toto rozšíření vzniklo spojením dvou promo balíčků.

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář