Hrajeme.cz
Herní akce

Co přinesl Albi Game Day 2019 – oznámené novinky

Pokud jste včera 4. května nebyli na letošním Albi Game Day, který pořádalo Albi, můžete litovat. Akce zraje a je rok od roku pestřejší a zajímavější pro hráče i příležitostné hráče, zkrátka pro kohokoliv, kdo si rád hraje. Letošní akci zpestřila soutěž. Od 10 do 18 hodin si návštěvníci mohli vyzkoušet řadu her včetně novinek. Mohli jste se ale zapojit i do daleko lehčího turnaje v nové hře Lepkouni, pustit se do malování figurek či se zúčastnit turnaje v karetní hře Siegestorm, která dorazí na podzim. Velkým lákadlem byla samozřejmě novinka Gloomhaven (viz článek s představením), kterou si ti prozíravější mohli odnést domů a ti ostatní vyzkoušet. Prostory Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí byly zaplněné tak akorát.

Hlavní program začal ve velkém sále ve 13 hodin velkým představením novinek, které Albi chystá pro tento rok. Oznámena byla také jedna velká hra, na niž se můžeme těšit v první polovině roku 2020. Jmenuje se
Tainted Grail: Pád Avalonu a stojí za ní společnost Awaken Realms, která již dělala například Lords of Hellas či Nemesis. O chystané novince jsem vám již informovali samostatně. Před tím proběhla soutěž ve vzpírání plné krabice hry Gloomhaven, která má téměř 10 kilogramů. Zájem byl velký, protože na vítěze čekala jako odměna právě tato hra. Borci, kteří postoupili do finále, vydrželi opravdu dlouho.

Jaké novinky Albi chystá pro 2019

Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města

Jedná se o velké rozšíření, které přinese kampaň založenou na knize příběhů (podobně jako ve hře This War of Mine). Pátrat budete po ztraceném městě. Připravit se ale musíte na záhady a hrůzy, tedy poněkud hororověji laděný příběh. Dočkat bychom se měli před Vánoci.

Lepkouni

Je to zběsilá postřehovka, ve které se snažíte chytit dílky různých tvarů a barvy pomocí lepivých jazyků. Vyjdou již v černu.

Yogi Guru

Rozšíření hry Yogi, které přinese nové a těžší úkoly a více zapojí spoluhráče. Budete si ho moci zahrát samostatně nebo se základní hrou. Mělo by být k dispozici ještě letos.

Siegestorm

Karetní hra Siegestorm byla ohlášena již loni. Nakonec se věci změnily a z malé karetky pro dva hráče se stala velká karetní hra. Autoři do ní přidali kooperaci a sólovou variantu a nové frakce. Ohlášeno bylo připravované turnajové hraní, které se rozběhne po podzimním vydání hry. Ponese název Zazobaní Goblini, sezóna nula.

Bang – fanouškovské rozšíření

Zapojit se můžete do přípravy nového rozšíření stále populární hry Bang. Stačí, když navrhnete podobu nových karet. Budete se tak moci připojit k autorům, jako je Honza Vaněček, Martin Hrabálek, Petr Mikša, Roman Hladík, Štěpán Štefaník či Jiří Mikoláš. Použít můžete tento formulář. Možná se bude jmenovat Cesta na západ.

Duplik

Duplik je kreslící párty hra, u které se neočekávají žádná výstavní díla. Jde o to dobře naslouchat a vystihnout, co znázorňuje představovaný obrázek. Tuto novinku si již můžete pořídit.

Team3

Team3 je netradiční týmová hra, ve které jeden zná zadání, ale nesmí mluvit, druhý smí mluvit, ale nezná zadání a nesmí stavět, a ten třetí staví, ale nevidí. Vaším úkolem je postavit stavbu z 3D dílků jako první. Hra vyjde ve dvou edicích (růžová a zelená) se stejným základem a různými malými rozšířeními. Půjdou vzájemně kombinovat a zahrát si až ve 12 hráčích. Očekávat je můžeme na podzim.

Railroad ink

Je to rodinná hra, ve které na herní desce vytváříte dopravní síť podle kostek. Body získáváte především za propojení co nejvíce výjezdů, ale i za další splněné úkoly. I tato hra bude mít dvě edice, modrou a červenou, které budou obsahovat různá malá rozšíření. Přijít by měla ve druhé polovině května.

Karak: Regent

Po několika vyprodaných dotiscích základní hry Karak se letos konečně dočkáme rozšíření této úspěšné hry. Přinese nové hrdiny, příšery a dílky do bludiště. V průběhu hry se jeden hráč promění ve vládce Karaku. Rozšíření by mělo přijít na podzim.

Scythe: Vzestup Fenrise, Nová setkání a modulární herní plán

Poslední velké rozšíření hry Scythe: Vzestup Fenrise přijde začátkem června. Přinese celou kampaň, kooperativní mód a možnost hry s více automami. Krabice s rozšířením skrývá řadu překvapení, která budete postupně odhalovat. Současně vyjde také malé rozšíření Nová setkání, které bude obsahovat nové karty setkání. Kromě toho se připravuje také modulární herní plán. Měl by být koncem července.

This War of Mine – rozšíření

Koncem roku nebo začátkem roku příštího by se mohlo objevit nové rozšíření hry This War of Mine. Podrobnosti zatím nejsou známé.

#Projekt Koberec

Albi také napovědělo, že připravuje novou civilizační hru pro 1–4 hráče, která by mohla přijít do Vánoc. Nechme se překvapit.


Představení novinek na videu (záznam živého vysílání: do 46. minuty):


Dalším lákavým bodem programu byla panelová diskuse o deskových hrách a jejich vývoji, která proběhla v angličtině, protože se jí účasnil
Marcin Świerkot, šéf polské společnosti Awaken Realms. Záznam od 1:28:00 h.

Po kratší přestávce následoval plzeňský pořad Jouob.cast SPECIÁL, ve kterém Alladjex s McQ vyzpovídali Davida s Michalem z Albi. Věnovali se ohlášeným novinkám a přihodili i něco navíc. Například prozradili, že připravují novou českou hru. Tak uvidíme, co to bude a zda bude stejně úspěšná jako Karak.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář