Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryVideo

Echoes: Tanečnice je unikátní deskovka, ve které musíte dobře naslouchat

Nabídku detektivních her letos u nás obohatila řada her Echoes, kterou v češtině vydal Ravensburger. Jedná se o menší hry, které ale do svého žánru únikových a detektivních her přináší něco nového. V podtitulu mají označení „tajemná audiokniha“. U nás jsou k dostání například Tanečnice, Prsten, Koktejl, Mikročip či Vražda na Ex. Určeny jsou pro 1–6 hráčů od 14 let.

Ve hře Echoes budete vyšetřovat záhady za použití svých speciálních schopností. V krabičce najdete destičky s ilustracemi předmětů a karty. Při prozkoumávání jednotlivých předmětů uslyšíte ozvěny z minulosti. Půjde o tajemné zvuky a hlasy, které vám umožní odhalit jejich tajnou historii a seřadit události do správného pořadí. S jejich pomocí budete hledat všechny indicie a vaším úkolem bude poskládat je do správného pořadí a vyřešte záhadu.

Ke hře proto budete potřebovat aplikaci Ravensburger Echoes, která je kompletně v češtině. Vypravěčem je podmanivý Václav Neužil. Aplikace je k dispozici ke stažení zdarma.

Echoes: Tanečnice

Tanečnic vás například zavede do síní honosného skotského sídla, kde straší duch mladé dívky. Nasbírané stopy a útržky jejího tragického příběhu vám pomohou vyřešit záhadu její smrti. Jak na to? Na stůl si rozložíte všech šest destiček s předměty a připravíte si karty. Vaším úkolem je seřadit destičky do správného pořadí podle příběhu a přiřadit ke každé z nich po třech správných kartách. Naskenujete proto jednu komponentu za druhou a budete poslouchat. Příběh se přitom vyvíjí a nové informace vám pomáhají v dalším postupu.

V této hře nemusíte řešit složité rébusy. Musíte se zaposlouchat do a vnímat i drobné zvukové detaily. Pro deskovky je to netradiční zapojení jednoho ze smyslů, který bývá opomíjen. Na sluchu je například zapojena hra Pexeso pro uši, ale to je výjimka.

Echoes vám poskytnou jedinečný zážitek, který stojí za vyzkoušení. Hra se přitom neničí, takže ji můžete poskytnout i svým přátelům. Stejně jako je tomu u jiných detektivních a deduktivních her, i tuto si zahrajete pouze jednou.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář