Hrajeme.cz
Nové hry

Evoluce se rozšířila o Čas létat

Karetní hra Evoluce: O původu druhů krásně zpracovala téma vývoje živočichů. Pod vašima rukama vznikají nové druhy a bojují o právo na život. Ne každému se to podaří, protože přežijí jen nejschopnější. Hra má přístupná pravidla, krátkou herní dobu a je určena pro 2–4 hráče (viz také recenze). Rozšíření Čas létat, které společnost Pexi vydala na podzim, do hry přináší nové rysy. Pravidla hry se tedy nemění. Nové karty před začátkem hry dobře zamícháte společně s kartami základní hry a můžete začít. Díky rozšíření si budete moci zahrát až v 6 hráčích.

Evoluce-Cas-letat-kartyNové rysy především zvyšují variabilitu hry a možnosti kombinace karet. Celkem jich je v novém balíčku deset. Například let vás chrání před masožravcem, který má stejný nebo vyšší počet rysů. Ďas mořský vám zas umožní napadnout masožravce, který na vás zaútočil, takže se z predátora stane kořist (tato karta se nepřikládá jako rys, ale jako samostatný živočich). Zajímavým rysem je živorodka, která vám dá nového živočicha, když je vaše zvíře s rysem živorodka nakrmeno.

Pokud se vám karetní hra Evoluce líbila, pak nové možnosti, které přináší rozšíření Čas létat, určitě oceníte. Za vyzkoušení také stojí hra ve více hráčích.

Evoluce: o původu druhů v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář