Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéPro rodinné hraní

FUSE je kooperativní hra o rychlosti a strategii

Nejnovější kooperativní hrou v nabídce našich obchodů je FUSE, jejíž české vydání připravily REXhry. Určena je pro 1–5 hráčů od 10 let. Na krabici je uvedeno, že trvá deset minut. Ano, je to rychlá hra, ale spíše si vyhraďte o něco více času, protože tato hra se odehrává v reálném čase 10 minut a zaručeně neskončíte u jedné partie. Bez ohledu na to, zda uspějete, či ne. Můžete si totiž zvolit různou obtížnost hry (a vždy je co zlepšovat).

Ve hře FUSE se ocitáte na palubě vesmírné lodi. Ta byla napadena a útočníci na ní zanechali 20 výbušných náloží. Vy představujete elitní tým pyrotechniků, kteří mají za úkol je všechny zneškodnit. Času je ale málo, rovných 10 minut. Musíte být proto rychlí a efektivní. Základem úspěchu je dobrá komunikace.

Až do 6. června se můžete zapojit do soutěže o tuto hru. Neváhejte, podrobnosti najdete v tomto článku.

 

Jakmile hra odstartuje, vybraný hráč vytáhne z pytlíku tolik kostek, kolik je hráčů a těmi hodí. Následně si každý hráč vezme jednu kostku a umístí ji na kartu nálože, kterou má u sebe. Ve chvíli, kdy kartu zaplní správnou kombinací kostek, nálož deaktivoval. V pytlíku jsou k dispozici kostky v pěti barvách a pět od každé barvy. Jeden hráč tak například potřebuje čtyři kostky různých barev, další tři kostky stejné barvy nebo stejné hodnoty, jinému musí vycházet správná numerická operace. A čas neúprosně běží.

Komplikace nastane, pokud nevyužijete všechny hozené kostky. Pak jimi musíte hodit a každý hráč musí odstranit z karet náloží buď kostku stejné barvy, nebo hodnoty (pokud je to možné). Pro vás to bude znamenat nepříjemné zdržení. Teprve po vyřešení všech kostek si může pytlík s kostkami vzít další hráč, abyste mohli použít další kostky.

 

Zvítězíte, pokud před vypršením času deaktivujete potřebný počet náloží (podle zvolené obtížnosti a počtu hráčů). V opačném případě prohrajete. Nakonec si můžete spočítat své skóre, abyste ho mohli porovnat se svými předchozími výkony nebo jinými týmy.

Jak vidíte, hra je to rychlá a jednoduchá, alespoň co se týče pravidel. Nenechte se ale zmást, výběr kostek musíte dobře promyslet, přitom není čas na dlouhé dohadování. Určitě hru vyzkoušejte. Zvolit si můžete různou úroveň obtížnosti, takže si dobře zahrajete v rodině i s náročnějšími hráči. Pro ty pokročilejší je připravena také speciální varianta. A to je výzva.


Související články:

FUSE v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář