Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéUnboxingVideo

Hra 18CZ již přijela do Česka

Horkou, a také unikátní novinkou je hra 18CZ: Počátek železnice v Českých zemích, kterou v českém vydání připravilo specializované vydavatelství Fox in the Box. Je to hra z řady 18xx vláčkových ekonomických strategií, ve kterých rozvíjíte železniční síť prostřednictvím akciových společností. Hra je určena pro 3–5 hráčů, obsahuje však modul i pro 2 hráče. Ocení ji především nároční hráči.

Ve hře 18CZ se ujímáte role majitele malé lokální železniční tratě na českém území konce 19. století za Rakouska-Uherska. Je to období, kdy začínají vznikat nové akciové společnosti a rozvoj železnice nabírá na síle. Ve hře budete sledovat trh a kupovat podíly ve společnostech. Každou novou společnost ovládne právě ten hráč, který bude mít největší akciový podíl. Bude rozhodovat o tom, jak se daná společnost bude chovat, zda bude stavět nové tratě, zakládat nové stanice, nakupovat nové vlaky, kudy bude jezdit. Bude také rozhodovat o tom, co se bude dít s penězi, které přepravou pasažérů vydělá.

Co všechno krabice ukrývá, vám ukáže video. Dozvíte se také, jak to s českým vydáním „osmnáctkové“ hry zasazené do Českých zemí bylo.

Hra je již připravena a 25. září se vydá k prvním hráčům, kteří si ji předobjednali. Pokud o hru máte zájem, můžete si ji koupit u vydavatele.

Délka videa: 27:16 min.

Související článek:

18CZ v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář