Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéPro rodinné hraní

Opuštěná chata, Tajná laboratoř, Faraonova hrobka jsou nové únikové hry

Dino pro všechny příznivce únikových her připravilo pěkný dárek v podobě tří her z řady Exit: Úniková hra. Ta mimochodem získala prestižní herní ocenění Kennerspiel des Jahres 2017. Hry loni vydal Kosmos a představil je na veletrhu v Essenu. Jejími autory jsou Inka a Markus Brandovi, kteří stojí za řadou her, například Kronika panství. Únikové hry jsou velmi populární a oblíbené jsou i ty v deskové, které si můžete užít doma. Exit je určen pro 1–6 hráčů od 12 let. Je to kooperativní hra, kterou si nejlépe zahrajete ve 2–4 hráčích.

V pohodlí domova si tak můžete vyzkoušet uniknout ze zavřené chaty, laboratoře či faraonovy hrobky a zažít tak jedinečný příběh. Každá hra přináší jeden scénář: Opuštěná chata, Tajná laboratoř a Faraonova hrobka. V krabici najdete šifrovací kotouč, zápisník pro řešení úkolů a balíček karet. Ve hře budete spolupracovat, vaším cílem je vyřešit úkoly, které vám pomohou uniknout a společně zvítězit.

Základem hry je balíček karet, který postupně procházíte a řešíte jednotlivé úkoly a šifry. Pokud máte rádi šifrovací hry, pak si kterýkoliv ze zmíněných příběhů užijete. Nejenom kvůli šifrám jako takovým, ale i dalším nápadům a překvapením, které hra přináší. Víc ale nemohu prozradit, protože bych vás ochudil o zážitek z luštění a objevování.

Každá z her vám přinese neopakovatelný zážitek. A to i proto, že si ji můžete zahrát pouze jednou. Jednak tím, že vyluštíte šifry a vyřešíte rébusy, jednak popíšete a upravíte herní materiál, takže už znovu nepůjde použít. Věřte ale, že za to stojí. Rozhodně doporučuji vyzkoušet v menší skupince, ať můžete herní zážitek společně sdílet.

Související články:

Exit: Úniková hra v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář