Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

QuiZoo a Originál nebo kopie? jsou dvě nové postřehovky v plechové krabičce

Blackfire rozšířil nabídku rychlých postřehových her o další dvě, které mají tentokrát čtvercovou plechovou krabičku. Jedná se hry, které pocházejí z dílny Blue Orange. QuiZoo je určena pro 2–8 hráčů od 6 let a Originál nebo kopie? pro 1–6 hráčů od 7 let. Obě si zahrajete do 15 minut. Využijete je především při hraní s dětmi a na cestách, protože nezaberou moc místa a karty jsou dobře uložené.

Ve hře QuiZoo jsou na kartách z jedné strany zobrazena různá zvířata a z druhé symboly, které určují otázku, na kterou mají hráči v daném kole odpovědět. Komu se to podaří jako prvnímu, kartu získá a započítá si bod. Máte tak určit, které zvíře je nejdelší/nejkratší, nejtěžší/nejlehčí, nejrychlejší/nejpomalejší či žije nejdéle/nejkratší dobu. Součástí hry jsou i pomocné karty, které vám umožní rychle vyřešit případné spory. Kromě postřehu si tak děti procvičí i znalosti zvířat.

Originál nebo kopie? je hra o něco těžší, protože máte podle jemných odlišností poznat, která obrázek na dané kartě je originál. Kopie se pozná podle toho, že jí něco z originálu chybí. Rozpoznání originálu také ztěžuje různé natočení obrázků na kartě. Pravidla jsou jednoduchá. Kdo na právě otočené kartě jako první určí originál, kartu získá. Při špatné volbě naopak kartu ztrácí. Kdo má 5 karet, vítězí.

Obě hry jsou jednoduché, přístupné a kvalitně provedené.

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář