Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Hra Canvas získala rozšíření Zrcadlení

Canvas je rodinná hra, ve které pomocí průhledných karet vytváříte obrazy. Snažíte se přitom pomocí barev a symbolů plnit podmínky pro bodování. A pokud zrovna nehrajete, můžete si na zeť pověsit krabici, která je sama o sobě obrazem. Nyní si můžete pořídit i druhý obraz, a to díky rozšíření Zrcadlení, které právě vyšlo. Základní hru doplňuje o další prvky. I s ním si zahrajete v 1–5 hráčích od 10 let.

 

 

S rozšířením dostanete nový herní plán v podobě plátna, na které rozložíte širší nabídku karet, než byla v základní hře, bodovací karty i barevné stužky. Hrát budete podle základních pravidel s menší úpravou pravidel. Karty v nabídce jsou nově ve dvou řadách. Volně si můžete vzít kartu ze sloupce, který je nejdál od balíčku karet. Pokud si chcete vzít kartu z jiného sloupce, musí na obě karty z přeskočeného sloupce umístit po žetonu inspirace (těch na začátku dostanete šest). Následně posunete karty na uvolněné místo a umístíte novou kartu z balíčku.

 

Herní plán.

Novinkou ve hře jsou zrcadlové karty. Můžete je otočit a pro vytvoření obrazu využít druhou stranu. Máte tak více možností pro kombinace elementů obrazu. Nově se také setkáte se zlatými bonusovými ikonami, které vám při splnění podmínky umožní vzít si zlatou stužku. Ta vám přinese 3 body.

Nové karty jednoduše smícháte s kartami ze základní hry. Získáte jich tak více, než budete pro partii potřebovat. Přebytečné karty odložíte do krabice, můžete je využít v další partii. Zvyšuje se tak variabilita hry.

Rozšíření obohacuje hru a rozvíjí ji nenásilným způsobem. Hru výrazně nemění, ale díky němu se stává strategičtější. Přitom ji nekomplikuje a neprodlužuje, takže se stále jedná o pěknou rodinnou hru, ve které každý stvoří tři originální umělecká díla. 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář