Hrajeme.cz
Nové hry

Novinky Blackfire: Nevyzpytatelní, Canvas, World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Blackfire v poslední době přinesl hned několik očekávaných novinek. Novou hru 7 divů světa: Architekti, za kterou stojí Antoine Bauza a vznikla přepracováním jeho úspěšné hry 7 divů světa, jsme vám již podrobně představili v samostatné recenzi. Dobře si ji zahrajete v rodině s dětmi i s příležitostnými hráči. To však není vše.

Pro náročné hráče jsou tu Nevyzpytatelní, hra se skrytými rolemi pro 3–6 hráčů od 14 let. Je plná intrik, tajemství a hrůzy. Výrazně přátelštější je rodinná hra Canvas, ve které budete vytvářet umělecká díla pomocí průhledných karet. Z trochu jiného soudku je kooperativní hra World of Warcraft: Wrath of the Lich King, která využívá mechanismů Pandemicu. Další novinkou jsou dvě malé detektivní hry z řady Zaostřeno na zločin.


Nevyzpytatelní

– semi-kooperativní hra se skrytými rolemi pro 3–6 hráčů od 14 let

Nevyzpytatelní jsou tematickou hrou založenou na atmosféře nedůvěry a strachu. Na první pohled se jedná o kooperativní hru, ale mezi hráči mohou být skrytí zrádci. Hra vznikla přepracováním známé hry Battlestar Galactica.

Tentokrát ale nepoletíte vesmírem a nebude bojovat s Cylony (roboty). Budete se plavit na parníku Atlantika, který míří do Bostonu. Pokusíte se ho dovést v pořádku do cíle, a to navzdory podezřelým silám, které číhají v hlubinách, ale i na palubě lodi. V kterémkoliv hráči může v skrytu číhat proradný vyznavač nebo děsivý hybrid hlubinného. Budete se muset postavit záhadným nepřátelům i zrádcům ve vlastních řadách.

Někteří hráči představují lidi, kteří jako členové posádky bojují o záchranu lodi a přežití jejích cestujících a posádky. Mezi hráči jsou ale i zrádci. Na palubu parníku je vyslali hlubinní, aby zapříčinili jeho zánik. Vzhledem k tomu, že role jsou skryté, je pro vítězství ve hře zásadní určit, kdo je kdo. Zrádci zvítězí, pokud se loď potopí.


World of Warcraft: Wrath of the Lich King

– kooperativní hra využívající principy Pandemicu zasazená do světa Warcraftu, pro 1–5 hráčů od 12 let

Ve hře World of Warcraft: Wrath of the Lich King se ujímáte legendárních hrdinů ze světa Warcraftu, abyste zachránili svět Azeroth před nemilosrdným padlým paladinem Arthasem a jeho armádou nemrtvých. Musíte překonat zákeřné nástrahy mrazivého světadílu Northrendu a dobýt ledovou citadelu.

Hra je postavena na známém systému kooperativní hry Pandemic. Pokud ji znáte, rychle do pravidel nové hry proniknete. Připravte se ale i na nové herní prvky. Nová hra vám také poskytne nový herní zážitek.


Canvas

– rodinná hra o vytváření obrazů pro 1–5 hráčů od 10 let

Ve hře Canvas se stáváte malíři, kteří v rámci festivalu soutěží o nejkrásnější obrazy. Obrazy budete vytvářet pomocí průhledných karet, které během hry nasbíráte. Jednoduše je položíte přes sebe. V závislosti na jejich pořadí vznikne jedinečné dílo. Zároveň se ukáží nebo skryjí ikony, které vám podle stanovených podmínek určí zisk bodů za obraz. Hra končí, když všichni hráči dokončí třetí obraz. Zvítězí hráč, který získá nejvíce bodů.

Pravidla hry jsou jednoduchá a jednotlivé tahy hráčů svižné. Buď si berete karty z nabídky nebo vytváříte obraz ze tří karet. Při sbírání karet nesmíte překročil limit 5 karet v ruce. Karty můžete libovolně kombinovat tak, abyste získali co nejvíce bodů podle podmínek vylosovaných nebo vybraných pro danou partii. Složením tří karet vznikne jedinečný obraz i s názvem.

Krabice hry je připravena tak, že si ji jako originální obraz můžete pověsit na zeď.


Zaostřeno na zločin

– dvě kooperativní detektivní hry pro 1–6 hráčů od 12 let

Pokud jste si oblíbili žánr detektivních her, pak vyzkoušejte i nové přírůstky. K dispozici jsou dvě hry: Jeho poslední karta a Posel špatných zpráv. Ve hře představujete vyšetřovatele, jejichž úkolem je vyřešit daný případ. V každé krabičce najdete 55 očíslovaných karet. Podle instrukce sestavíte hlavní scénu, která vám zobrazí místo činu. Otočením karty se dozvíte více podrobností a získáte stopy a vodítka, která jsou potřebná k vyřešení případu. Po dokončení vyšetřování odpovíte na otázky, kdo byl pachatelem, jaké máte důkazy, jaký byl motiv činu. Na závěr si můžete přečíst celé řešení, jak to bylo.

Případ „Jeho poslední karta“ vás zavede do Brooklynu 80. let 20. století. V zchátralé budově leží na gauči zastřelený muž. Kde s vyšetřováním začnete? Druhý případ „Posel špatných zpráv“ se odehrává v Paříži roku 2018. V administrativní budově je na podlaze nalezena mrtvá mladá žena. Kdo ji zabil a proč?

Obě hry dostanete v malé krabičce, kterou si můžete vzít kamkoliv. Hrajte ale v klidu u stolu, na kterém máte dostatek místa a k němuž se vejdete.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář