Hrajeme.cz

Galaxy Trucker

Originální název:
Galaxy Trucker
Rok vydání:
2007
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut

Katalogové číslo: 12366 Kategorie: Štítek:

Popis

Hráči jsou vesmírní dobrodruzi, kteří jsou najati společností pro převoz komponentů na stavbu lodi. Hra sestává ze tří etap. V každé etapě se nejprve hráči snaží postavit co nejlepší loď ze společných zásob komponentů. Tu pak připraví na cestu a odstartují. Cestou k cíli se snaží přestát četná nebezpečí a překonat překážky (meteorické roje, piráti apod.), využít možnosti výdělku a pokud možno doletět první a s nepoškozenou lodí.

Více o hře najdete v redakční recenzi.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

, ,

Autoři

Hra/Rozšíření

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla hry:

Odkazy:

Recenze

 1. Chrostys

  Výborná hra od českého autara, ve které si snažite z odpadu postavit ten nejlepší vrak, doleťet s ním do konce a ještě z toho něco vytřískat 🙂 po několika hrách se stanou lety snažší to ovšem odstraní rozšířen drsné štreky 🙂 za mě výborně udělaná a zábavná hra:). jediné mínus hry bych viděl že začátečníci nemají oproti zkušeným hráčům žádnou šanci vyhrát, protože nevědí jaké dílky přesně použít.

 2. acedrac

  + originálne mechanizmy
  + pekné grafické spracovanie
  + ak ste ochotní akceptovať nejaké to ničenie lode, tak je to zábavná hra

  – v pravidlách sa zle hľadajú konkrétne veci

  Kopec srandy pri stavaní vesmírneho korábu z odpadu, ktorým sa pokúšate prežiť meteorické roje, ubrániť sa pašerákom a otrokárom a v neposlednom rade, zarobiť nejaké vesmírne peniaze. Čím viac ľudí, tým väčšia zábava.

 3. eMdzeJ

  Určitě každý někdy chtěl být kapitánem vesmírné lodi a představoval si, jaké by to bylo skvělé být třeba Kirkem nebo Pickardem, nebojácně a neohroženě objevovat vesmír letem do neznáma… No, a tahle hra mě ukázala, že to není žádná sranda. 🙂 Člověk se nejprve snaží postavit dokonalou loď, aby před startem zjistil, že mu vlastně polovina lodi odpadla a celá posádka se vysála na výlet do volného prostoru… Nebo že letět jako první odvážný hrdina a vyžrat si pěkné překvapení v podobě rozstřílené lodi hned v prvním setkání vůbec nebylo v plánu, či letět jako pan bezpečnostní důstojník hezky vzadu a zjistit, že na žádné planetě pro mě nic nezbylo, je princip zajišťující salvu výbuchu smíchů, které u téhle hry zažijete. Určitě si jí zahrajte.

 4. Grantissimo

  Stavba lodě, rozpad lodě, oprava lodě, průlet vesmírem, střet s meteoritem, s dalším meteoritem, vesmírnými piráty, výbuch, rozpad lodě…
  Tak nějak by se dala stručně popsat jedná základní etapa hry Galaxy Trucker. Vaším základním úkolem je pomocí velmi různorodých čtvercových dílků sestavit vaši loď. Potřebujete hodně motorů, ještě více kabin, ještě více článků baterií, mnohem více rozvodů a nakonec čtyři štíty. A to všechno se snažíte nandat do ukrutně malého prostoru za ještě víc ukrutnějšího množství času. Pak už jenom zážeh a děj se vůle mimozemská. Pomocí otáčení karet akcí můžete narazit na nejrůznější události, které ovlivňují vaši loď.
  Tato hra je svižná a rozhodně se u ní nenudíte. Naopak je neustále co dělat. Jaká je pak sranda, když v tom spěchu zjistíte, že nemáte ani jeden motor. Za mínusy považuji značný deficit pro začínající hráče, který se musí uměle vyvážit. Jinak by se dala hra označit i jako vhodná pro party. Takže vesmíru zdar!

 5. cinan

  5 hvězdiček za originalitu, vtipnost a skvěle fungující mechanismy.

 6. dirgesinger

  Sci-fi hra, ve které jde o stavění vesmírného korábu, sběru surovin z planet, vyhýbání se meteoritickému roji a ničení nepřátelských pirátských lodí. To je Galaxy Trucker od českého deskovkáře Vládi Chvátila.
  Pravidla jsou jednoduchá a lehce se je naučí i menší děti. Nejprve musíte postavit vesmírnou loď z malých dílků. Na dílkách najdeme ubikace pro posádku, sklady na suroviny, laserové děla, štíty a baterie, motory atd. Dílky je důležité správně pospojovat správným typem trubek, jinak se může stát, že přijdete o kus lodi ještě dřív, než vůbec odstartujete. Samotný let vesmírem je řešený balíkem karet událostí.
  Doporučuji vyzkoušet i mobilní aplikaci, kdy si hru můžete zahrát i sami 🙂

 7. spac

  Super hra, zvládne ji i osmileté dítě bez problémů.

 8. Vojta

  Naprosto suprová hra. Výborný nápad se skládáním vesmírných .

 9. cSf.Loser

  Výborně vymyšlená taškařice. Počáteční realtime stavba lodí je super, ale projeví se zkušenost. Následná cesta vesmírem a bezradné pohledy na rozpadávající se loď a smích všech ostatních u stolu, samozřejmě než se stane něco takového jim. Pokud vám vyloženě nejde o to za každou cenu vyhrát, tak si hru užijete do sytosti. Zvláště malí architekti a stavitelé.

 10. jitkotka

  Skvělá hra moc mě bavila.Hrála jsem ve dvou i čtyřech lidech, jediný rozdíl je že ve čtyřech lidech se poslední loď (ta největší) skládá hůře, protože je boj o dílky velký, ale lodě jsou pak originální a občas vám vzniknou velmi zajímavé tvary.
  Moc se mi líbí kreativní stránka hry, kdy si každé kolo sestavíte jinou loď a pak se s ní zkusíte vypravit na cestu a doufáte, že to přežijete v celku.
  Jediná nevýhoda spočívá v maličkých bateriích (velkých jako tic tac), které mají tendenci skutálet dolů a ztratit se. V balení není bohužel jich pár navíc, takže pokud hrajete v plném počku, bude vám chybět zmizelý zelený tic tac.

 11. Gelf

  Ve hře Galaxy Trucker nejdříve stavíte z rozmanitých dílků svoji vesmírnou loď (v pozdějších kolech hry stále větší a propracovanější), se kterou potom letíte napříč galaxíí a snažíte se bezpečně přivézt zpět co nejvíce cenného nákladu, za který získáváte kredity, a zároveň přežít útoky nepřátelských vesmírných pirátů, ničivé roje meteoritů a asteroidů atd. pokud možno s co nejmenšími ztrátami. Zkrátka jde vám o to, abyste vydělali víc kreditů než vaši soupeři.
  Ideální je hrát hru ve čtyřech hráčích, osobně jsem ji hrál při deskovkovém večeru s přáteli ve třech a i tak jsme si užili spoustu zábavy a legrace. Nejvíce v posledním kole hry, kdy má plánek vesmírného korábu půdorys lodi Enterprise ze Star Treku a já byl na ten svůj patřičně hrdý, tedy až do té doby, než přiletěl první meteorit a jediným zásahem do nejtenčí části trupu mi zničil půlku lodi 😀
  Nejvíce se mi líbí fáze samotného stavění, kdy se snažíte různě kombinovat rozmanité dílky tak, aby na sebe správně navazovaly a měly pro vaši loď nějaký užitečný efekt. A jde i o rychlost, abyste ty nejžádanější dílky ukořistili dříve, než vám je vyfouknou vaši soupeři. A pak už se jen v další fázi hry modlíte, aby ten váš výtvor držel pohromadě a přišli jste kvůli zásahům o co nejméně dílů a tím i kreditů za opravy.
  Hra je opravdu propracovaná a zábavná, rozvíjí inteligenci, fantazii, kreativitu i rychlost uvažování. Nejvíce si ji asi užijete v maximálním počtu hráčů (4). Co se záporů týče, nemám nic, co bych hře mohl vytknout.

 12. hromadalidi

  Jestli mě nějaká hra překvapila, pak Galaxy Trucker. Netušil jsem, když jsem jednou na Vánoce rozbalil tuto černou krabici, jak super hru mám. Ulítlé vesmírné prostředí, krásně vyvedené herní komponenty, a taky vtipně, ale jasně napsaná pravidla, byla předzvěstí velkého zážitku. Ve hře jde o to, že nejdříve stavíte z dílků vesmírnou loď a s tou pak letíte s ostatními vesmírný závod. Během závodu střílíte pašeráky, vyhýbáte se asteroidům, nakupujete zboží a podobně. Je jen na Vás jak moc konkurence schopnou loď vytvoříte, aby se Vám nerozpadla již při startu. Hra je neskutečně návyková a mají jí rádi i nedeskovkaři, kteří opravdu rychle proniknou do jejích pravidel. Doba sehrání je ve 4 cca. 60-90 minut, záleží na zkušenostech. Mohu jen a jen vřele doporučit. Dá se dobře hrát v jakémkoliv počtu.

 13. Kentril

  Senzacni hra od Vladi Chvatila. Uz jen hodnoceni v celosvetovem zebricku napovida, ze se jedna o vesmirnou pecku. Mel jsem moznost si ji zahrat v klubu deskovych her v Brne. Sestavujete lod, pomoci ni budete cestovat vesmirem. Sestavujete a vylepsujete vasi lod. Ale pozor, musite pocitat, ze se muzete setkat s meteority ci vesmirnymi piraty. Proto peclive zvazte, cim vasi lod vybavite. Ackoliv jsem nemel dalsi prilezitost si hru zahrat, zrejme bych si ji poridil. Skoda, ze hra je pro max 4 hrace. Existuje pro hru rozsireni, ktere se opravdu povedlo – nemuzu posoudit.

 14. XiQiX

  Hezky zpracovaná hra ve které se budete pokoušet sestavit tu nejlepší kosmickou loď všech dob, abyste s ní mohli následně zvítězit v nadcházející bitvě o ovládnutí vesmíru.
  Kvalita vašeho vesmírného korábu bude záviset na rychlosti a preciznosti s níž budete schopni svou loď postavit z přehršle rozličných komponentů, které se Vám budou postupně odkrývat.
  Zda jste svou loď postavili dobře, poznáte záhy při prvním setkáním z jedné z vesmírných nástrah.
  Svižná zábavná hra, kterou si můžete zahrát i s odrostlejšími dětmi, nebo se jimi na chvíli opět stát.

 15. cinan

  originální, vtipné, s rozšířením pecka

 16. Lukas

 17. Vašek

 18. hrazda

 19. Ctibor

 20. Atik-Dick

 21. morgouse

 22. Cerdav

 23. Satsugen

 24. majkobulko

 25. RTMyšák

Přidat recenzi