Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

I malá karetní hra vám umožní vybudovat Velkoměsto

Jsou chvíle, kdy není čas na velkou hru, ale rádi byste si něco zahráli, například při čekání na nedochvilného spoluhráče. Takovou hrou může být malá karetka Velkoměsto, kterou u nás vydaly REXhry, a to v rozšířeném vydání. Základní hra obsahuje 18 karet, k tomu je v krabičce dalších 14 karet z pěti rozšíření. Jedná se o kooperativní hru, která je určena pro 1–4 hráče od 8 let. Jednu partii zvládnete do 15 minut.

Ve hře představujete urbanisty, jejichž úkolem je vytvořit co nejdokonalejší metropoli. Musíte přitom vyhovět specifickým požadavkům úředníků. Karty představují různá území: obchodní (modrá), průmyslová (šedá), obytná (oranžová) a parky (zelená). Obsahují také úseky silnic, které hrají roli při závěrečném bodování.

Hráči postupně přikládají karty tak, aby na sebe navazovaly. Střídají se v tazích a mohou se radit a domlouvat, jen si nesmí karty ukazovat. První hráč obdrží 3 karty, další po jedné. Po odehrání karty předáte zbylé dvě dalšímu hráči v pořadí a doberete si z balíčku novou. Každý hráč tak má vždy na výběr ze tří karet. Hra končí, když umístíte všech 15 karet, závěrečným bodováním.

Nová karta vždy musí aspoň jednou stranou sousedit s již umístěnou kartou. Může také překrýt jedno či více stávajících území. Kartu můžete otočit o 180 stupňů. Zakázáno je přiložit novou kartu jen rohem.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář