Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Galaxy Trucker: Jedeme dál! vám umožní další vesmírná dobrodružství

Hra Galaxy Trucker se již stala legendou mezi deskovými hrami od Vládi Chvátila, kterou vydalo CGE. Původně vyšla v roce 2007 a dočkala se řady rozšíření. Můžete si ji zahrát také ve výborné elektronické adaptaci. V roce 2021 jsem se dočkali druhé edice v upravené grafice a vytuněným obsahem. Nyní máme k dispozici i rozšíření k druhé edici nazvané Jedeme dál!

Ve hře Galaxy Trucker představujete vesmírné „tiráky“, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu vesmírem. Nejprve ale musí postavit svou vesmírnou loď z dostupných dílků. Díky nim se mohou připravit na nejrůznější situace. Důležité jsou motory, které loď pohání kupředu, ale i děla, která ochrání před meteority, ale i nebezpečnými piráty. Potřebný je i úložný prostor pro náklad, protože ten vám umožní vydělat kredity. Ty ve výsledku rozhodnou o úspěchu, či neúspěchu ve hře. Pokud hru neznáte, přečtěte si recenzi hry Galaxy Trucker, která vás seznámí s podrobnostmi.

Rozšíření hry Galaxy Trucker: Jedeme dál! přináší hned 5 rozšíření v jednom. Řadu z nich znáte z rozšíření prvního vydání. Můžete je do hry zapojit jednotlivě nebo je libovolně kombinovat. Získáte například nové modely lodí, kterém mají nové tvary. Výraznou novinkou jsou nové technologie s celkem 52 dílky lodí, 4 tyrkysovými mimozemšťany, kteří vám poskytnou různé výhody.

Výrazným rozšířením jsou také Drsné štreky. Je to 21 karet, které přináší speciální pravidla. Váš let vždy něčím ozvláštní. Dále si hru můžete obohatit o nové letové karty. Posledním rozšířením je nejmenší. Přináší 2 nové tituly pro Transgalaktický trek.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář