Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Igloo Mania je nová dětská dovednostní hra

Děti si rády staví z kostek, třeba hrady nebo věže. Často jen proto, aby je následně mohly zbourat. Oboje jim nabízí nová hra Igloo Mania, kterou u nás vydal Blackfire. Je to hra pro 2–4 hráče od 5 let. Hra je jednoduchá, rychlá a napínavá až do konce. Ze stavebních bloků postavíte iglú, které následně pomocí „kopí“ rozebíráte. Snažíte se přitom o to, aby vám nespadla figurka eskymáka, který trůní na vrcholu iglú.

Hra je velmi pěkně udělaná, takže děti zaujme na první pohled. Rády si s ní budou hrát jen jako s hračkou. Iglú skládáte z jednotlivých bloků od největšího po nejmenší. Pomáhá vám přitom vnitřní opora. S menšími dětmi budete hrát i s oporou, s většími pak i bez opory, takže vám mohou bloky spadnout i dovnitř. O co tedy ve hře jde? Je naprosto jednoduchá. Hráč na řadě si vybere blok a pomocí kopí ho vytáhne. Pokud nějaké bloky spadnou ven mimo iglú, musíte si je vzít také k sobě. V případě, že spadnou dovnitř iglú, získá je ten, kdo způsobí pád eskymáka. Zvítězí ten, kdo bude mít na konci hry méně bloků.

Hra je sice určena pro děti od 5 let, zvládnou ji ale i mladší děti. Nejlépe se hodí pro předškoláky. Procvičí si jemnou motoriku a soustředění a poznají něco málo z fyzikálních zákonů. Způsob bodování a určení vítěze není úplně spravedlivý, ale to dětem říkat nemusíte. Ono se dětem ale nakonec nejvíc líbí to, jak se iglú hroutí a užijí si hru i bez přesného určení vítěze. Úplně stačí, tak jak to bývá u vyvažovacích her, že prohraje ten, komu spadne eskymák.


Související články:

Igloo Mania v katalogu Hrajeme.cz:

Videopředstavení hry Igloo Mania (délka videa: 0:20 min.):

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář