Hrajeme.cz
Nové hry

Jaké novinky přichystal Piatnik (jaro 2015)

Piatnik v poslední době vydal několik dětských a rodinných her. Pojďme se na ně podívat. Match ´n´ Turn je dynamické loto pro předškoláky. Bubbles je rodinná postřehová hra. Aktivity získávají nové karty se sportovní tematikou. Duplex je slovní hra, která procvičí vaše vyjadřovací dovednosti. S hrou Ludix si procvičíte římské číslice. Hvězda Afriky je rodinná hra s dlouhou historií.

 

Match ´n´ Turn

  • pro 2–4 hráče od 3 let

matchnturn-hra

 

Match ´n´Turn je jednoduchá a veselá hra s obrázky pro nejmenší děti, která udrží jejich pozornost. Karetní hru v malé krabičce můžete vzít kamkoli s sebou. Je to dynamické obrázkové Loto. Hráči sledují obrázky na kartičkách a přiřazují je k motivům na hracích destičkách. Bylo by to jednoduché, kdyby se motivy na hracích destičkách neustále neměnily. Cílem dětí je na svou destičku nasbírat co nejvíce shodných obrázkových destiček. Ty se na hrací desku vždy odkládají přední stranou dolů, na zadní/vrchní straně se tedy objevují stále jiné motivy. Děti musejí stále dávat pozor.

 

Bubbles

  • pro 2–4 hráče od 6 let

bubbles-hra-box

 

Bubbles je jednoduchá postřehová hra, která vyžaduje rychlé reakce. Na každé kartě jsou čtyři veselé bubliny různé barvy a velikosti. Ve hře jsou také čtyři kostky, čísla na nich hráčům prozradí, která bublina je největší a která nejmenší. Všichni hráči současně hledají kartu se správnou kombinací. Hlavní je soustředění a rychlá reakce. Kdo nasbírá čtyři karty, zvítězí. Hra má dvě varianty obtížnosti.

 

Aktivity Sport

  • pro 4–16 hráčů od 8 let

activity-sport-hra

 

Aktivity Sport je samostatná hra z rodiny her Activity. Obsahuje 330 nových pojmů se sportovní tematikou. Plňte úkoly podle známých pravidel  hry Aktivity – slovním opisem, pantomimou nebo kreslením. Vítězí hráč nebo tým, který nasbíral nejvíce bodů.

 

Duplex

  • pro 3–6 hráčů od 10 let

duplex-hra

 

Duplex je karetní hra pro pozorné a rychlé slovní akrobaty. Najděte správná slova a vyhrejte slovní souboj. Jaké je zvíře s písmenky L a D? Delfín. Nebo sloveso obsahující písmenka P a E? Explodovat. Pouze ten, kdo pozorně sleduje symboly a písmenka na kartách, může vymyslet to správné slovo a stát se vítězem. Pravidla si můžete přizpůsobit podle toho, jak chcete, aby byla náročná.

 

Další novinky Piatniku

 

Hvězda Afriky

  • pro 2–5 hráčů od 10 let

Hvězda-Afriky-hra

 

Hvězda Afriky je nová edice hry, která původně vznikla v 50. letech 20. století. Úkolem hráčů je rychle najít legendární diamant Hvězdu Afriky a dopravit ho do bezpečí. Na cestě přes celou Afriku ale číhá spousta nebezpečí, budete proto potřebovat štěstí a šikovnou strategii. Pokud například lupiči uloupí hotovost, může být další pokračování cesty hodně těžké. Viz také představení novinky Najděte v nové hře legendární diamant Hvězdu Afriky.

 

Ludix

  • pro 2–6 hráčů od 10 let

ludix-hra

 

„Alea iacta est.“ (Kostky jsou vrženy.) V nové hře Ludix na téma starověkého Říma se obejdete i bez znalosti latiny. Kdo se ale vyzná v římských číslicích a umí dobře počítat, ten má jasnou výhodu. Ze čtyř kostek s římskými číslicemi hráči sestavují platná čísla, která představují body. Cílem hry je nasbírat 300 bodů. Házet můžete, dokud chcete, nebo dokud dokážete sestavit římské číslo. Když se vám to nepodaří, přijdete o všechny body získané v daném kole.

 

Dále by vás mohlo zajímat

 

Mohlo by vás také zajímat

3 komentáře

Vyhlášení vítěze v soutěži o hru Lovci a sběrači | Hrajeme.cz 11.5.2016 at 22:48

[…] čtyři herní komponenty ze čtyř různých her. K jakým hrám patří? – A) Repello, B) Ludix, C) Bubbles, […]

Rakouskou cenu Spiel der Spiele získala hra Mmm! | Hrajeme.cz 8.7.2015 at 19:00

[…] hit s přáteli: Bermuda, Broom Service, Ludix, Ugo, […]

Připojte svůj komentář