Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravuje Dino pro rok 2018 (1. část)

V loňském roce Dino vydalo úspěšnou řadu únikových her Exit (viz novinky). Letos se můžete těšit na pokračování v podobě nových samostatných scénářů, které budou o něco náročnější. Dino ale chystá i další dětské a rodinné hry, například Kamionem po Česku a Slovensku, která je pro 2 hráče nebo jako rozšíření ke hře Kamionem po Evropě, nebo párty hru Kdo páruje, vyhrává. Nebude ale chybět ani dovednostní hra KLASK.


Exit: Úniková hra – nové 3 scénáře (Polární stanice, Zapomenutý ostrov, Zapovězený hrad)

– úniková hra pro 2–4 hráče od 8 let

Dobrodružství při odhalování záhad v pohodlí domova může pokračovat. Pokud vás zaujaly únikové hry založené na řešení rébusů a šifer, máte se na co těšit. Dino na léto chystá tři nová témata, která jsou o něco náročnější než ty, které vyšly loni. Připomeňme si, že základem hry je balíček karet, který postupně procházíte a řešíte jednotlivé úkoly a šifry. Každá z her přináší řadu pěkných nápadů, které zaujmou i náročnější hráče. Hry pochází z dílny známých autorů manželů Brandových, kteří v loňském roce za koncept v Německu získali prestižní ocenění Kennerspiel des Jahres (Hra roku určená pro hráče).

Polární stanice

Nádherné mírné ráno v Arktidě – jen -15° Celsia! Patříte k velkému týmu badatelů, kteří jsou rozdělení na několik oddělení. Všechno probíhá v přísném utajení a vy nemáte ani tušení, jaké je poslání ostatních týmů. Najednou se spustí evakuační alarm! Utíkáte ke dveřím, ale ty už se automaticky zablokovaly. Oknem vidíte, jak kolegové z ostatních oddělení běží k helikoptérám. Zůstali jste tu sami… Laboratoř je zničená a vy si říkáte, co se tu asi stalo? Pak najdete zápisník a zvláštní dešifrovací kotouč. Všechno v téhle místnosti je zabezpečené číselnými zámky. A vám dojde: jedině když společně včas vyřešíte všechny kódy, tak se odsud dostanete. Když ne, bude to váš konec.

Zapomenutý ostrov

Moře je klidné, slunce se usmívá z nebe. Ale pak v dálce na nebi spatříte něco tmavého. Jsou to černé mraky, které se k vám neobvykle rychle blíží. Vládne naprosté bezvětří… ale zničehonic se k vám přiřítí jediný obrovský poryv větru a převrátí vám loď. Vypadnete z ní a ztratíte vědomí. Když se zase proberete, zjistíte, že jste na pobřeží a všude kolem vás černý písek. Rozhlížíte se kolem sebe a najdete kožený zápisník a zlatý kotouč. U jedné palmy je přivázaný člun. Vypadá to, že všechno na tomhle ostrově je zabezpečené zámky… a vy si najednou uvědomíte: Jedině když společně rozluštíte všechny kódy, tak se dostanete pryč z ostrova. Když ne, tak možná tenhle ostrov už nikdy neopustíte.

Zapovězený hrad

Konečně zase dovolená! Letos byste ji měli strávit v idylické vesnici v horách. S tříhodinovým zpožděním dorazíte do prázdninového bytu, kde najdete různé prospekty s tipy na výlet – včetně impozantního hradu. Hned příští den se vypravíte na cestu ke hradu. Není tu žádná pokladna ani žádní lidé. Tím líp, tak máte aspoň klid! Krátce nato vstoupíte do prastarého hradu a vejdete do nádherného trůnního sálu. Najednou za vámi se skřípěním zapadnou velké dřevěné dveře. Hrad je plný hádanek. Jedině pokud se vám podaří společně vyřešit všechny hádanky, dostanete se odsud. Pokud ne, tak vás odsud váš strašlivý hostitel nikdy nepustí…

Nové Exity by měly být dostupné v červenci.

Zapovězený hrad.Polární stanice.Zapomenutý ostrov.

 

Kamionem po Česku a Slovensku

– rodinná hra pro 2 hráče od 10 let

Po hře Kamionem po Evropě připravilo Dino pokračování nazvané Kamionem po Česku a Slovensku, které obsahuje mapu Česko-Slovenska. Tato varianta je určena pro 2 hráče. Můžete ji ale také využít jako rozšíření k původní hře. Jako dopravci tak budete moci přepravovat zboží speciálně mezi městy u nás.

Hra by měla být dostupná v květnu.

 

KLASK

– dovednostní hra pro 2 hráče od 6 let

KLASK je akční sportovní hra, ve které přenesete sportovní utkání na svůj stůl. Pomocí magnetu ovládáte figurku na desce. Vaším cílem je dostat kuličku do otvoru na straně soupeře. Zároveň se snažíte ubránit vlastní stranu. Jedná se tedy o dovednostní hru, ve které rozhoduje postřeh a rychlost. Hra je kvalitně vyrobená.

Je skvělé, že bude u nás dostupná. Měli bychom se jí dočkat v červenci.

 

Kdo páruje, vyhrává

– rodinná a párty hra s asociacemi pro 3–10 hráčů od 10 let

V této nové párty spojovat se spoluhráči různé pojmy a za každý takový pár obdržíte body. Spojíte si jahody se srdcem, protože jsou červené, nebo s brambory, protože se dají jíst?

Hra by měla být dostupná v srpnu.

 

Dostihy a sázky: Rychlá dráha

– pro 2–6 hráčů od 10 let

K 35. výročí vydání hry Sázky a dostihy připravuje Dino novou variantu, kterou si zájemci budou moci zahrát samostatně. Bude mít název Sázky a dostihy: Rychlá dráha. Přinese úpravu pravidel a herních principů, aby hra byla rychlejší.

Hra by měla být dostupná v červnu.


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář