Hrajeme.cz
Nové hry

Pro děti je tu Talking Tom s kolekcí her

Mají vaše děti rády animovaný seriál Talking Tom and Friends? Pak nemusí jen sedět u televize či monitoru. Tom, Angela, Ginger a Ben ožijí na vašem stole hned v několika známých hrách, které u nás distribuuje Blackfire. Najdete mezi nimi Memo cvičící paměť (pexeso), klasické hry jako Člověče, nezlob se a různé varianty, IQ s kartami či Shopping, kde sháníte dárky pro přátele. Všechny tyto hry jsou určeny pro předškoláky, pro děti od 2 do 5 let.

IQ je karetní hra, ve které hráči sbírají body pomocí karet. Silnější karta bere slabší a vy si vybíráte balíček, na který svou kartu zahrajete, musí však odpovídat postavě. Hra také umožňuje náročnější variantu, ve které má karta Toma zvláštní schopnost. Můžete ji zahrát kamkoliv. Memo je naše pexeso. Kartičky jsou z pevného kartonu a mají výrazné barvy, takže se s nimi dětem dobře hraje.

Kolekce 5in1 obsahuje klasické Člověče, nezlob se, které není potřeba představovat. Na druhé straně desky je hra Kamarádi a teleporty. Závodní hra, ve které se pohybujete pomocí šestistěnné kostky, políčka s Tomem a jeho kamarády vás posouvají kupředu, teleporty dozadu. Královská hra pro Toma a jeho kamarády je další závodní hra. Vychází ze hry Královská husí hra, která vznikla v renesanční Itálii. Kostka opět určuje pohyb a zvláštní políčka různé události, některá pomáhají, jiná škodí. Vyzkoušet si také můžete původem indickou hru Pachisi, která inspirovala vznik hry Ludo (Člověče, nezlob se). Nakonec vás čeká Závod, ve kterém si vsázíte na figurku, která se dostane do cíle. Kostka určuje, která figurka se pohne. Hráči se v tazích střídají.

Se hrou Shopping se vydáte na nákupy, abyste sehnali dárky pro přátele. Vaše figurky prochází nákupním centra. Kostka je tentokrát obrázková, přesunete se na příslušný obrázek. Z obchodů získáváte žetony různého zboží. Jakmile má někdo ve svém košíku pět kousků, hra končí a spočítají se body.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář