Hrajeme.cz
Chystá seFunny a párty hryPro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravuje MindOK pro rok 2017 (2. část)

Řadu novinek, které pro letošek připravuje MindOK, jsme již oznámili v prvním článku a některé z nich jsou již k dispozici – IceCool, Mars: Teraformace, Great Western Trail, Zahrada. Avizovaná strategická hra Master of Orion by měla dorazit v říjnu. Nyní se podíváme na další hry a rozšíření, jež přijdou ve druhé polovině roku. MindOK připravuje hned několik pozoruhodných věcí.

Rozhodně si nenechte ujít novou párty hru Přines si svou knihu, která má originální koncept, nebo rodinou hru Junk Art nominovanou na cenu Golden Geek. Náročné hráče pak jistě potěší dvě rozšíření hry Mars: Teraformace – Hellas & Elysium a Venuše. Pro rodinné hraní tu bude velká krabice Carcassonne v nové grafice se základní hrou a řadou rozšíření, kde bude vše hezky pohromadě.


Junk Art: Umění z odpadu – pro 2–6 hráčů od 8 let

V této rodinné hře se proměníte v umělce, kteří tvoří svá díla z odpadu podle nejrůznějších požadavků. K dispozici budete mít na 60 velkých herních dílků různých tvarů a barev, s nimiž můžete vyzkoušet kterýkoliv z deseti herních módů.

Dokážete ke své soše přitáhnout zrak obyvatel a návštěvníků Amsterodamu? Zvládnete jako první vytvořit artefakt v Monaku? Dokážete dokončit práci na společném díle v Montrealu?

Plánovaný termín: září

Odkazy:

 

 

Přines si svou knihu – pro 3–8 hráčů od 12 let

Z vaší staré oblíbené knížky se teď stane vaše oblíbená hra! Zvolte kartu zadání a pak rychle listujte, abyste vyhověli zadání (a sudímu!) co nejvtipnějším příspěvkem. Najdete „směšný titulek z bulvárních novin“ v nejnovějším bestselleru? A co „radu na rande“ ve své ohmatané kuchařce? Protože můžete použít jakoukoli knížku, můžete hrát s jakoukoli skupinou a najít neomezený potenciál zábavy na každé stránce! Kde objevíte „název nejlepší nové párty hry“? Zjistíte sami, když zavelíte „Přines si svou knihu“!

Těšit se můžete na originální párty hru, která rozproudí zábavu na vašem večírku či při setkání s přáteli. Jen každý bude potřebovat knihu, na žánru ani rozsahu nezáleží.

Plánovaný termín: srpen

Odkazy:

 

Carcassonne Big Box – pro 2–6 hráčů od 7 let

Carcassonne Big Box je balení základní hry Carcassonne společně s jedenácti rozšířeními. Ve velké krabici najdete základní hru, dále dvě velká rozšíření (Hostince a katedrály, Kupci a stavitelé) a devět malých (Opat, Řeka, Létající stroje, Přívozy, Dopisy, Zlaté doly, Mág a čarodějnice, Zbojníci, Kruhy v obilí). Vše je v nové grafické podobě.

Plánovaný termín: září

Odkazy:

 

Mars: Teraformace – Hellas & Elysium – pro 1–5 hráčů od 12 let

S prvním rozšířením Hellas & Elysium budete objevte nová území a zkoušet nové strategie. Místo původního herního plánu můžete použít některý ze dvou nových map. Znázorňují jiné části Marsu, jsou na nich vyznačeny jiné bonusy za umístění destiček, jiné oblasti pro destičky oceánu a nové čestné tituly a soutěže.

Elysium bere hráče téměř na opačné straně rovníku Marsu, s obrovskými nížinami pro oceány na severu a suchou, bohatou na minerály na jihu. Umístěte dlaždice na Olympus Mons, nejvyšší vrchol ve sluneční soustavě, abyste získali tři volné karty.

Hellas, jižní divoká krajina, zahrnuje jižní pól Marsu a obrovským kráterem Hellas, jenž vyzývá k tomu, aby se stal obřím jezerem. Budování kolem pólu vám poskytne nové bonusy ve formě tepla, a možná dokonce i vody.

Plánovaný termín: srpen

Odkazy:

Mars: Teraformace – Venuše – pro 1–5 hráčů od 12 let

Druhé rozšíření hry Mars: Teraformace vám umožní teraformovat Venuši a založit nová města ve vnitřní sluneční soustavě. Obsahuje nové karty projektů, karty korporací, nový čestný titul a sponzorovanou soutěž. Bude možné ho kombinovat s kterýmkoliv jiným rozšířením a variantou hry.

Venuše je možná nejnehostinnější planetou sluneční soustavy… Ale má potenciál! V agresivním prostředí oblaků, vysoko nad rozpáleným povrchem, začali lidé s kolonizací a teraformací. Vaše korporace si může vydobýt značný věhlas – budujte levitující města, zacloňte sluneční svit, abyste snížili skleníkový efekt, a přineste na tuto planetu život. Využijte Venuši k tomu, abyste byli úspěšnější v teraformaci Marsu.

Plánovaný termín: říjen

Odkazy:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář