Hrajeme.cz
Chystá se

Jaké novinky připravuje MindOK pro rok 2018 (1. část)

MindOK pro letošní rok opět chystá řadu krásných her, které potěší náročnější hráče i ty, kteří si rádi zahrají v rodinném kruhu či s přáteli. Postupně vám je budeme představovat. V této 1. části se podíváme na tři rodinné hry, které dorazí již během jara: Azul, Memoarrr! a Queendomino.


Azul – abstraktní rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let

Azul je hra, která zaujala nejednoho návštěvníka loňského veletrhu SPIEL v Essenu. Důvodem bylo bezpochyby krásné a precizní provedení hry. Obsahuje barevné žetony v podobě dlaždic, které vytváří pestré mozaiky a které jsou velmi příjemné na do ruky, a tedy i na hraní. Důležitější ale je, že je to chytrá hra s výbornou hratelností a jednoduchými pravidly. V každém kole hráči pomocí draftu získají dlaždice a umisťují si je do „zásobníků“ na své desce. Následně je umisťují a získávají body. Hra je přístupná širokému okruhu hráčů. Určitě se máme na co těšit.

Hra Azul by mohla být dostupná již v březnu.

Odkaz: Azul na BoardGameGeek

Zdroj: BGG.Zdroj: BGG.Zdroj: BGG.

 

Memoarrr! – rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let

Zdroj: BGG.

Jedná se o jednoduchou karetní hru, s níž si  v rodinném kruhu užijete spoustu zábavy a procvičíte si svou paměť. Hráči během hry sbírají pirátské poklady. Postupně odhalují cestu, kterou tvoří karty se zvířaty. Pokud ale někdo odhalí kartu bez spojení, vypadává z kola. Poklad získá poslední hráč ve hře. Karty se zakryjí a pokračuje se novým kolem. Zprvu tedy nikdo rozložení karet nezná, ale postupem času začnou hráči využívat cesty, které si zapamatovali. V pokročilejší verzi pak začnete spouštět různé akce podle odhalených zvířat.

Hra Memoarrr! by měa být dostupná v dubnu.

OdkazMemoarrr! na BoardGameGeek

Essen 2017.Ukázka hry – Essen 2017.

 

Queendomino – rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let

Po úspěšné hře Kingdomino se můžete těšit na nástupkyni, hru Queendomino. Jedná se o něco samostatnou a propracovanější hru. Nejde tedy o prosté rozšíření, i když můžete obě hry spojit a vytvářet své království o rozloze 7 x 7 polí oproti standardním 5 x 5 polí. Pokud Kingdomino máte a rádi ho hrajete, pak se na nové Queendomino můžete těšit. Vaši rytíři vám přinesou mince, budete moci postavit i nové budovy a budete moci získat královninu přízeň. Zároveň si budete muset dát pozor na draka.

Hra Queendomino by měla být dostupná v květnu.

Odkaz: Queendomino na BoardGameGeek

Essen 2017.Essen 2017.Essen 2017.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář