Hrajeme.cz
Chystá se

Jaké novinky připravují REXhry pro rok 2018 (1. část)

REXhry pro letošní rok připravují celou řadu her, které stojí za pozornost a vyzkoušení. Na většinu z oznámených novinek jsem upozornili v Rychlých zprávách. Nyní se na ně podíváme podrobněji. Budete tak mít přehled o hrách, na které se můžete těšit. Najdete mezi nimi kooperativní hry – První Marťané, Magic Maze, Hunt for the Ring –, strategické – Ex Libris, Ethnos –, jednodušší karetní hru – Fantasy Realms. REXhry chystají ještě další hry, například Tiny Epic WesternTiny Epic ZombiesTrol nebo rozšíření RONE: Nové sílyVládce Tokia: Power Up.

Hra Břink!, s níž se můžete setkat pod původním názvem Clank!, měla vyjít již loni, ale výroba se protáhla, takže bychom se jí měli dočkat letos. Timeline: Česko je další hrou do oblíbené řady, která navíc přinese české reálie. Na tu se velmi těšíme. Všechny zájemce o hru Mage Knight: Desková hra od Vládi Chvátila jistě potěší, že vyjde v ultimátní edici se všemi rozšířeními.


První Marťané: Dobrodružství na Rudé planetě

– tematická kooperativní hra pro 1–4 hráče od 14 let

Autorem hry První Maťané je Ignacy Trzewiczek, který jako základ použil systém jiné své kooperativní hry Robinson Crusoe a upravil ji pro aktuální téma osidlování Marsu. Ve hře budete představovat posádku první kolonie na Marsu. Ta musí fungovat jako tým, jinak nedokáže udržet kolonii v chodu. Život si na Marsu vydobývá místo jen s vypětím všech sil a dovedností. V této hře se propojuje desková hra s tabletem či mobilem. Aplikace se využívá místo karet událostí.

Čeká na vás šest různých misí, které můžete propojit do kampaně.  Díky událostem si hru můžete bez problému zahrát celou vícekrát.

První Marťané by mohli být dostupní koncem března.

Odkaz:

Honba za Prstenem

– semi-kooperativní hra pro 2–5 hráčů od 12 let

Jedná se o novou hru od Ares Games na Tolkienovské téma, v originále má název Hunt for the Ring. Jeden z hráčů představuje Froda a jeho hobití společníky, ostatní hráči pak Prstenové přízraky (Nazgúly), kteří se snaží hobity chytit. Frodo, který nese prsten, musí čelit jeho vlivu. Hra využívá systém skrytého pohybu a je rozdělena na dvě části. V každé se používá jiná herní deska. První představuje cestu z Kraje do Hůrky a druhá z Hůrky do Roklinky. Těšit se můžete na krásné, detailní figurky a celkové zpracování.

Odkaz:

Magic Maze

– kooperativní hra pro 1–8 hráčů od 8 let

Magic Maze je kooperativní hra, která probíhá v reálném čase. Ve hře společně ovládáte čtyři hrdiny: mága, elfa, barbara a trpaslíka, kteří přišli o všechno, a proto se rozhodli podniknout nebezpečnou loupeživou výpravu do místního nákupního centra s vybavením pro dobrodruhy. Chtějí ukrást nezbytné vybavení pro své další dobrodružství. Každý hráč ale ve hře může vykonat jinou (svou akci), například pohyb na sever, průzkum, jízdu na eskalátoru. Musíte proto dobře spolupracovat, abyste vše stihli do časového limitu. Na začátku máte tři minuty na přípravu, poté vám budou čas měřit přesýpací hodiny.

Hra získala nominaci na cenu Spiel des Jahres 2017 a nominaci na cenu International Gamers Award 2017.

Odkaz:

Ex Libris

– strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let

V této strategické hře, která byla představena loni v Essenu, každý hráč představuje kandidáta na prestižní místo knihovníka v bohaté gnómské vesnici. Budete proto sbírat vzácné a cenné knihy, abyste dokázali, že právě vy jste nejkvalifikovanější osobou. Musíte dobře plánovat a vyvinout dostatečné úsilí, abyste měli svou knihovnu připravenou podle různých kritérií. Hra obsahuje různé typy karet, za které získáváte body. Z nich musíte poskládat svou magickou knihovnu.

Odkaz: Ex Libris na BoardGameGeek

Fantasy Realms

– karetní hra pro 3–6 hráčů od 14 let

Fantasy Realms je jednoduchá karetní hra, ve které usilujete o to, abyste vytvořili co nejsilnější kombinaci karet. Na ruce máte celkem sedm karet. Ve svém tahu si jednu kartu vezmete a jinou odhodíte. Vzít si můžete kartu z balíčku nebo jednu z odhozených. Která to bude, je jen na vás. Tím, že kartu odhodíte, ji nabídnete ostatním. Je to rychlá hra na 20 minut.

Odkaz:

Ethnos

– strategická hra pro 2–6 hráče od 10 let

Jedná se o převahovou hru od CMON, která ale neobsahuje miniatury, i když nějaký ten plast v ní také najdete. Hra vás zavede do fantasy světa, ve kterém s pomocí různých kmenů získáváte slávu. Kdo si po odehrání tří věků vydobyl nejvíce slávy, zvítězí. Pro každou hru si vybíráte šest z dvanácti kmenů. Důležitou roli hrají karty, které postupně získáváte a využíváte ve svých tazích. Mají výborné grafické zpracování.

Odkaz:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář